בתום תפילות השישי: התפרעויות בהר הבית

לראשונה נזרקו בקבוקי תבערה לעבר כוחות המשטרה הפזורים במקום. 9 שוטרים נפצעו, ו-6 מהם פונו לבית החולים יחד עם צלם עיתונות שנפגע גם הוא. כמה מהמתפרעים התבצרו במסגד אל-אקצה, אך לפי שעה האירוע הסתיים. כוחות המשטרה שבו והתפרסו בשער המוגרבים כשהרקע לאירועים עדיין לא ברור

שוטרים ומתפללים אחדים נפצעו בשעות הצהריים בעימותים שפרצו בהר הבית, עם תום תפילת יום השישי. מאות מהמתפללים יידו אבנים לעבר השוטרים שמוצבים בשער הכניסה להר. לפי שעה, האירוע הסתיים והשקט הושב על כנו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתגובה, פרצו כוחות המשטרה לרחבת המסגדים והדפו את המתפרעים תוך שהם משתמשים ברימוני הלם. עם זאת, לראשונה, הושלכו בהר הבית שני בקבוקי תבערה לכיוון השוטרים ואחד מהם התפוצץ וגרם לפציעה קלה של שוטר.

העציר הפלסטיני שמת בכלא (סוכנות הידיעות "מען")

על פי דיווחי המשטרה, בתקרית נפצעו תשעה שוטרים וחמישה מפגינים פלסטינים. עם פריצת כוחות המשטרה, התבצרו כמה מהמיידים במסגד אל אקצא במתחם, וסירבו לצאת מחשש שייעצרו על ידי כוחות הביטחון. בסופו של דבר דיווחו במשטרה כי האירוע הסתיים, ושבו לעמדותיהם בשער המוגרבים.

הכוננות המשטרתית באזור הועלתה לרמה גבוהה עוד יותר מבדרך כלל מאז החלה שביתת האסירים הפלסטינים בבתי הכלא, אבל היום הוחלט שלא להגביל את כניסת המתפללים להר, וזאת למרות שבתקופה האחרונה הורגש במקום "לחץ" גדול מהרגיל. לעיתים, דווקא הגבלת כניסת המתפללים מובילה למתח מוגבר בירושלים וסביבותיה, אך הפעם החלו ההתפרעויות גם מבלי שנכנסה לתוקפה הגבלה כזו.

מפגינים בהר הבית, היום (רויטרס)

אלה הם עימותים ראשונים בין המתפללים הפלסטינים לכוחות המשטרה באזור הר הבית מאז הלוויתו של העציר עראפת ג'רדאת שהלך לעולמו בכלא מגידו במהלך שביתת הרעב של האסירים. ביום הלוויה נרשמו שם מספר עימותים בשעות הבוקר, אך מאז הייתה הגזרה שקטה באופן יחסי.