סוריה: "זהו ציוד הריגול הישראלי"

סוכנות הידיעות הרשמית במדינה פרסמה תמונות המתעדות, לטענתה, את "מתקני הציתות הישראליים". על פי הדיווח, המכשור כוון ל"יעד רגיש ומרוחק" והוסתרו בתוך מתקן דמוי סלע

לאחר שסוכנות הידיעות הסורית הרשמית דיווחה הלילה כי מול חופי סוריה נחשף ציוד ריגול ששימש, לטענתה, לציתות, להקלטה ולשידור תמונות לישראל דרך לווין, הציגו היום הסורים לראווה את האמצעים הטכנולוגיים שמצאו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח, המכשירים כוונו לעבר "יעד רגיש" והוסוו בתוך מתקנים דמויי סלע. מקור סורי בכיר המצוטט בידיעה מסר לסוכנות הידיעות הסורית כי חשיפת ציוד הריגול סיפקה לסוריה אינדיקציה חשובה לכך שישראל ממלאת תפקיד בהתרחשויות הנוכחיות בסוריה, במיוחד מפני שהמידע שנמסר מניב תועלת לישראל ולארגוני הטרור הפועלים בתוך סוריה.

הטלוויזיה במדינה חשפה צילומי ה"מתקנים" (מתוך הטלוויזיה הסורית)

בכיר סורי אמר אמש לסוכנות הידיעות, שמזוהה עם משטר אסד, כי הציוד הוא בעל יכולת הקלטה, צילום ושידור מידע ליעד רחוק. לא נמסרו פרטים נוספים כגון מיקום הציוד שנמצא או כיצד הוא הוחבא.

מדובר בציוד שכבר נראה כמותו בעבר בתוך לבנון וגם במקרה הקודם נאמר כי המתקנים הושתלו למטרות ציתות או צילום והעברה של חומרים באמצעות לווין ליעדים מרוחקים.

הציוד הסווה במתקנים דמויי סלעים (מתוך הטלוויזיה הסורית)

בתחילת השבוע שוב עלתה המתיחות ביחסים שבין ישראל לסוריה, לאחר שהנשיא אסד התייחס לתקיפה בסוריה שהתקשורת הזרה מייחסת לישראל: "ישראל מכירה את יכולת התגובה של סוריה", אמר אסד, אך לא ציין מה יהיה סוג התגובה שתנקוט ארצו ומתי.

בכיר סורי: עדות למעורבות ישראל בלחימה (מתוך הטלוויזיה הסורית)