ראשת ממשלת אוסטרליה: "הפקנו לקחים מפרשת האסיר X"

בתדרוך לעיתונאים התייחסה ג'וליה גילארד לפרשת כליאתו והתאבדותו של בן זיגייר ואמרה: "הסקנו מספר מסקנות לגבי נהלי העבודה במקרים שבהם נעצר אזרח מטעמנו בהאשמות הקשורות לריגול"

"עבד עבור ישראל". זיגייר (רשת ABC)

פרשת "האסיר X" ממשיכה להעסיק את הרשויות באסטרליה: ראשת הממשלה ג'וליה גילארד אמרה במהלך תדרוך לעיתונאים כי הממשל במדינה הפיק לקחים מהמקרה, ויפעל כדי שבעתיד מקרים כגון זה לא יישנו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דבריה של גילארד באים על רקע פרסום הדוח הפנימי של משרד החוץ האוסטרלי אתמול, שלפיו "שיתוף הפעולה בין שירותי הביון האוסטרליים והישראליים היה יכול להיות טוב יותר". "הסקנו מספר מסקנות לגבי נהלי העבודה במקרים שבהם נעצר אזרח מטעמנו בהאשמות הקשורות לריגול", אמרה גילארד.

דוח אוסטרלי מאשר: "זיגייר עבד עבור מדינת ישראל"

הדוח של משרד החוץ האוסטרלי, שמאשר כי בן זיגייר עבד עבור ממשלת ישראל, רומז שהוא נעצר באשמה של ריגול חמור. פרטים אלו נחשפים על אף שישראל סירבה לשתף את אוסטרליה בפרטי המקרה.

"מר זיגייר עבד עבור ממשלת ישראל, וחשף חומרים מסווגים - כך אומרים בגופי המודיעין. הדבר מצביע על כך שהוא עבד בשירות המודיעין של ישראל - ותסיקו את המסקנות שלכם בעצמכם", אמר שר החוץ של אוסטרליה בוב קאר לכלי תקשורת במדינה.

קאר אף הפנה אצבע מאשימה כלפי ישראל, אם כי בצורה מרומזת, ואמר כי "אם יתגלה שנעשה שימוש בדרכונים אוסטרליים לשם איסוף מידע מודיעיני או ביטחוני בידי ישראל, הרי זה יעורר תרעומת חריפה באוסטרליה. שום מדינה אינה יכולה להרשות שאמינותו של מערך הדרכונים שלה יפגע. זה מעמיד בסכנה את אזרחיה של אותה מדינה".