עורך דינו של בן זיגייר מדבר לראשונה: "יום מותו - מהקשים בחיי"

פרשת האסיר x מסרבת לדעוך וממשיכה לספק כותרות גם בישראל וגם באוסטרליה. בריאיון ראשון של עורך דינו של זיגייר, רועי בלכר, שישודר בתוכנית "אולפן שישי", הוא מספר על הרגע שבו התבשר על מותו ומותח ביקורת קשה על המחדל שאפשר לו להתאבד בתאו

פרשת האסיר x בן זיגייר, שהתאבד בתאו בכלא איילון בשנת 2010, ממשיכה להסעיר רבים בישראל ובעולם. עורך דינו רועי בלכר מדבר לראשונה ואומר בריאיון שישודר ביום שישי הקרוב בתוכנית אולפן שישי: "כשקיבלתי את הטלפון בשעה אחת וחצי בלילה שהודיע לי על התאבדותו של בן, הייתי המום. זה היה אחד הימים הקשים ביותר בחיי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עו"ד בלכר כועס על ההתנהלות הישראלית בפרשה, שאותה הוא מגדיר "מאוד קשה וכואבת". הוא מדגיש בריאיון את הפער הגדול בין המשאבים העצומים שהושקעו בהסתרת זהותו והמידע על כליאתו לבין הקלות שבה הצליח זיגייר לשים קץ לחייו בתאו. "לא הצלחתי להבין איך אפשר להשקיע כל כך הרבה מחשבה ומשאבים בשמירת הסוד, ועם זאת לא הצליחו להשקיע את המשאבים הדרושים לשמירה על חייו של בן", אמר.

 

עוד בלכר: "רשה כואבת" (חדשות 2)

דוח של משרד החוץ האוסטרלי מאשר שזיגייר עבד למען ישראל

בתוך כך, התפרסם היום דוח של משרד החוץ האוסטרלי שמאשר כי בן זיגייר עבד עבוד מדינת ישראל ורומז שהוא נעצר באשמה של ריגול חמור. פרטים אלו נחשפים על אף שישראל סירבה לשתף את אוסטרליה בפרטי המקרה.

"מר זיגייר עבד עבור ממשלת ישראל, וחשף חומרים מסווגים - כך אומרים בגופי המודיעין. זה מצביע על כך שהוא עבד בשירות המודיעין של ישראל, ותסיקו את המסקנות שלכם בעצמכם", אמר שר החוץ של אוסטרליה בוב קאר לכלי תקשורת במדינה.

קאר אף הפנה אצבע מאשימה כלפי ישראל, אם כי בצורה מרומזת, ואמר כי "אם יתגלה שנעשה שימוש בדרכונים אוסטרליים לשם איסוף מידע מודיעיני או ביטחוני בידי ישראל, הרי זה יעורר תרעומת חריפה באוסטרליה. שום מדינה אינה יכולה להרשות שאמינותו של מערך הדרכונים שלה יפגע. זה מעמיד בסכנה את אזרחיה של אותה מדינה".

זיגייר זכה לביקורים רבים בזמן מאסרו

על פי הדוח, זיגייר זכה ליותר מ-50 ביקורים של בני משפחתו במהלך שהותו בכלא, עד שהתאבד. עם זאת, עולות שאלות בנוגע להתנהלות של משרד החוץ האוסטרלי, שיכול היה - לאחר שעודכן על מעצרו של זיגייר - לפעול יותר למענו, למרות שלא התבקש על ידי זיגייר או בני משפחתו. הדוח ממשיך וחושף שזיגייר לא היה שותף לחיסול של בכיר חמאס מחמוד מבחוח בדובאי.

הראיון המלא עם עורך דינו של זיגייר רועי בלכר, ישודר ביום שישי בתוכנית "אולפן שישי" בערוץ 2.