על מה דיברו הטייסים במהלך טיסה מבצעית? "יש שם פקידת מבצעים אחת, זורמת"

מבוכה בחיל האוויר: שיחה בין שני טייסים בקשר הפנימי במהלך טיסה, הפכה לשיחת היום בחיל האוויר. הם דיברו על פקידת מבצעים, והשיחה האינטימית ביניהם נשמעה בטעות על ידי רבים. האזינו

טיסת אימונים שגרתית בשבוע שעבר. זוג מסוקים באוויר, אתם בוודאי חושבים שהטייסים מתרכזים בנתיב הטיסה, אולי בהכנות לנחיתה, אבל אלפי מטרים מעל הקרקע - הם מתעסקים במשהו אחר לגמרי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השיחה הבאה נקלטה במגדל הפיקוח של בסיס חיל האוויר בתל נוף, הטייסים לא שמו לב שהם אינם מדברים ברשת הקשר הפנימית של המסוק, אלא פרצו לשידור החוצה וכל העולם שומע. השמועות נפוצו והקלטת השיחה מסעירה בימים האחרונים את חיל האוויר, משגעת חיילים וקצינים.

"יש שם כל מיני, כאלה, פקמ"ציות (פקידות מבצעים) במגמת מסוקים", אמר אחד הטייסים בקשר, "יש שם אחת ברמה, אתה יודע, שהמילואימניקים מכירים שהיא שמה, זורמת. יש שם אחת עם קעקוע למעלה כזה, בצד". ממגדל הפיקוח בתל נוף - גם שם לא ידעו שהם לא לבד על הקשר - נמסר "גם תל נוף קיבל, תודה".

כל זה קורה כשרק לפני שבועיים, במסגרת המלחמה לצמצום הטרדות מיניות בצה"ל, הושק קמפיין שהופץ בכל היחידות. הסרטון, כך אומרים בצה"ל, מדגים את המרחק הקצר שבין שיח מטריד להטרדה מינית, את הקלות בה שיחה מתדרדרת עד כדי חציית גבולות לאווירה מתירנית, שפה גסה והומור מיני. אז בצבא מדברים על אפס סובלנות לכל מקרה של הטרדה מינית ועושים מאמץ לשים קץ לשיח לא מכבד, אבל בחיל האוויר, בגובה רב, בחרו טייסים להתנהג אחרת, אולי לשם עוד לא הגיעו ההנחיות החדשות.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "הדברים שנשמעים בהקלטה מבטאים רוח והתנהגות שיש להוקיעם ואין מקומם בצה"ל. הפעולות הפיקודיות והחינוכיות בנושא זה ימשכו ויוגברו".

צפו בסרטון הצה"לי למניעת הטרדות מיניות: