חמאס התקפל: מפעיל כרם שלום יישאר

לאחר שהבוקר עוכבה כניסתן של כ-70 משאיות לרצועת עזה, בשל סירובו העיקש של הארגון לסגת מעמדתו בנוגע להחלפת מפעיל המעבר - חזר בו חמאס מהחלטתו, והודיע כי בעל התפקיד יישאר בתפקידו. המשמעות - המעבר ייפתח שוב מחר

מעבר כרם שלום. ארכיון (חדשות 2)

לאחר התקרית המדינית שאירעה הבוקר במעבר הסחורות בין ישראל לרצועת עזה בכרם שלום, בשל השליטה הכלכלית של חמאס במעבר - הודיע הארגון כי המפעיל הפלסטיני במקום לא יוחלף, כפי שתוכנן בתחילה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הערב הודיע הארגון השולט בעזה כי המפעיל יישאר בתפקידו, ובשל כך תתאפשר, החל ממחר, כניסתן של סחורות לרצועה. בין הסחורות שיאושרו למעבר - תרומה מטורקיה של ציוד רפואי לבית החולים שמוקם על חורבות היישוב נצרים.

הבוקר היו אמורות כ-70 משאיות לעבור לצד הפלסטיני, אך נותרו תקועות במעבר. זאת בשל מאבק של חמאס על השליטה הכלכלית בו. שלטון חמאס בעזה אסר על המפעיל הפלסטיני של המעבר לפתוח אותו, מאחר שהארגון מעוניין להציב שם מפעיל מטעמו.

מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף איתן דנגוט, ניהל שיחות עם בכירים פלסטינים בניסיון לפתור את המשבר לפני שיתפתח. דנגוט עדכן אותם על החלטת הקבלן הפלסטיני וציין כי עד כה נקלטו בצד הישראלי 65 משאיות. "ישראל מוכנה להעביר את הסחורות לעזה במידה ויחליט הקבלן הפלסטיני לשוב לעבודתו", הבהיר.

"חמאס מנסה להשתלט על תפעול המעבר"

דובר מתאם פעולות הממשלה בשטחים מסר כי הקבלן הפלסטיני האחראי על תפעול מעבר כרם שלום בצדו הפלסטיני סירב להתייצב במעבר ולסייע בהעברת הסחורות מהצד הישראלי לרצועת עזה. "אי התייצבות הקבלן הינה על רקע ניסיונות החמאס להחליף את הזכיין הנבחר על ידי הרשות הפלסטינית בזכיין מטעמם ובכך להשתלט על תפעול המעבר ולהגדיל את רווחיו על פני רווחי הרשות הפלסטינית", נמסר.

במנהלת מתאם פעולות הממשלה בשטחים ציינו כי החלפת הקבלן הפלסטיני היא הפרה של הסטטוס-קוו הביטחוני שאפשר את הפעלת המעבר. המעבר נסגר ביום חמישי שעבר בהחלטת במערכת הביטחון, זאת לאור ירי רקטה מרצועת עזה שנחתה מדרום לאשקלון.