חמאס מנסה להשתלט על מעבר כרם שלום

כ-70 משאיות עמוסות סחורות, שהיו אמורות לעבור לצד הפלסטיני, תקועות עדיין במעבר לרצועת עזה בשל ניסיון של חמאס להשתלט עליו ולהגדיל את הרווחים. מתאם פעולות הממשלה בשטחים מנסה לפתור את המשבר

משאיות בכרם שלום. ארכיון (דובר צה"ל)

תקרית מדינית הבוקר במעבר הסחורות בין ישראל לרצועת עזה בכרם שלום: כ-70 משאיות שהיו אמורות לעבור לצד הפלסטיני תקועות עדיין במעבר בשל מאבק של חמאס על השליטה הכלכלית בו. המעבר בינתיים סגור והסחורות לא מועברות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שלטון חמאס בעזה אסר על המפעיל הפלסטיני של המעבר לפתוח אותו, מאחר שחמאס מעוניין להציב שם מפעיל מטעמו. מתאם פעולות הממשלה בשטחים האלוף איתן דנגוט מנהל שיחות עם בכירים פלסטינים בניסיון לפתור את המשבר לפני שיתפתח. דנגוט עדכן אותם על החלטת הקבלן הפלסטיני וציין כי עד כה נקלטו בצד הישראלי 65 משאיות. "ישראל מוכנה להעביר את הסחורות לעזה במידה ויחליט הקבלן הפלסטיני לשוב לעבודתו", הבהיר.

דובר מתאם פעולות הממשלה בשטחים מסר כי הקבלן הפלסטיני האחראי על תפעול מעבר כרם שלום בצדו הפלסטיני סירב להתייצב במעבר ולסייע בהעברת הסחורות מהצד הישראלי לרצועת עזה. "אי התייצבות הקבלן הינה על רקע ניסיונות החמאס להחליף את הזכיין הנבחר על ידי הרשות הפלסטינית בזכיין מטעמם ובכך להשתלט על תפעול המעבר ולהגדיל את רווחיו על פני רווחי הרשות הפלסטינית", נמסר.

במנהלת מתאם פעולות הממשלה בשטחים ציינו כי החלפת הקבלן הפלסטיני היא הפרה של הסטטוס-קוו הביטחוני שאפשר את הפעלת המעבר. המעבר נסגר ביום חמישי שעבר בהחלטת במערכת הביטחון, זאת לאור ירי רקטה מרצועת עזה שנחתה מדרום לאשקלון.