רק ברבע מאירועי "תג מחיר" נעצרו חשודים

משטרת מחוז ירושלים הציגה היום סקירה של פעילותה בשנת 2012. הממצא המרכזי: 56 מקרי "תג מחיר" אירעו במהלך השנה, ורק ב-12 מהם נעצרו חשודים. רובם המכריע לא הואשמו. מפקד המחוז: "עלייה בהפרות הסדר במעברים"

56 אירועי "תג מחיר" התרחשו בשנת 2012 - ורק ב-12 מהם (כרבע מהמקרים) נעצרו חשודים. כתבי אישום הוגשו עוד פחות מכך, כך עולה מסקירת הפעילות של מחוז ירושלים במשטרה, אותה ערך מפקד המחוז ניצב יוסי פריינטה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שיעור מקרי השוד במחוז עלה ב-2012 ב-9%, כש-60% מהמקרים פוענחו. ב-2011 נעצרו 7,100 עצורים, ואילו ב-2012 עצרה משטרת ירושלים 7,732 עצורים.

ב-2012 אירעו ארבעה מקרי רצח לעומת שנת 2011, אז נרשמו חמישה מקרי רצח - וכולם פוענחו. ירידה חלה גם בתחום תאונות הדרכים במחוז. הירידה שנרשמה היא בשיעור של 34%. שבעה מקרי פח"ע דווחו בשנה שעברה, ושישה מהם פוענחו.

"אין הסלמה אך יש עלייה בהפרות הסדר"

במהלך מסיבת העיתונאים שהתקיימה הבוקר התייחס מפקד המחוז גם לפרשת ההסתה והגזענות במועדון הכדורגל בית"ר ירושלים, שהגיעה לשיאה בשבועות האחרונים כשהמועדון הוצת. "אני שמח ששוטרי מרחב מוריה פיענחו את אירוע ההצתה", אמר ניצב פריינטה. "המסר הוא פשוט: אין לנו סכסוך עם אף אחד. אנחנו רוצים שהאוהדים יפסיקו להתבטא בגזענות במגרשים. העבודה הזאת תימשך כל השנה", הצהיר.

באשר למתיחות הגוברת על רקע הסכסוך הישראלי-פלסטיני, אמר מפקד המחוז כי "למרות המתח שיש באוויר, פתחנו את הר הבית למפללים, ולא מנענו מהמתפללים כניסה לשם. אני לא מזהה הסלמה בתוך ירושלים", תיאר וסייג, "אבל אנחנו כן מזהים עלייה בהפרות הסדר בקבר רחל, ביתונעא ושועפט".