הייגל ייפגש עם שר הביטחון

לאחר המינוי השנוי במחלוקת, שעוכב פעמיים בסנאט, הייגל מנסה להסיר את הביקורת לפיה הוא אינו תומך בישראל בכך שהפגישה הראשונה שלו עם שר ביטחון זר תהיה עם השר הישראלי ברק, שיצא בשבוע הבא לנסיעת עבודה אחרונה בתפקיד לארה"ב

ייפגש עם ברק. המזכיר הייגל (רויטרס)

מזכיר ההגנה החדש של ארה"ב צ'אק הייגל מנסה לרכך את הביקורת נגדו: את הפגישה הראשונה עם שר הגנה זר הוא יערוך מול שר הביטחון הישראלי, אהוד ברק. הפגישה אמורה להתקיים בשבוע הבא בפנטגון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בכיר במשרד ההגנה אומר כי השיחות בין הייגל לברק יתמקדו באירן, אך לא הוסיף פרטים נוספים. "המזכיר מאוד מתכבד לפגוש את השר ברק, והוא יהיה העמית הזר הראשון אותו יפגוש הייגל בתפקידו". הייגל וברק מכירים האחד את השני יותר מעשור.

ביקורו של ברק בארה"ב יחל ביום ראשון ויסתיים ביום חמישי, וזה יהיה ככל הנראה ביקורו האחרון של ברק בתפקידו הנוכחי בוושינגטון. ברק אמור לדבר גם מול פעילי השדולה הפרו-ישראלית בארה"ב, איפא"ק.

ביקורת על "הלובי היהודי" בוושינגטון

שר הביטחון אהוד ברק, ארכיון (רויטרס)
במהלך הקמפיין התקופה שבין הכרזת אובמה על הייגל כמזכיר ההגנה הבא ועד לאישורו בידי הסנאט השבוע נשמעה כלפי הייגל ביקורת כאילו הוא אינו תומך בישראל מספיק, ביקורת בה אוזכרו כמה התבטאויות שלו מהעבר בהם האשים את הלובי היהודי בהשפעה יתרה בוושינגטון, התבטאויות עליהן התחרט בפני הסנאט.

עוד אמר במהלך השימועים שקדמו לאישור המינוי שלו, כי היחסים שבין ארה"ב לישראל בתחום הביטחון הם קרובים והדוקים, והוא חזר על עמדת הנשיא אובמה לפיה יש למנוע מאירן מלהשיג נשק גרעיני. ברק עצמו אמור לפרוש מתפקידו לאחר השבעת הממשלה החדשה בסוף מרס.