אש נפתחה לעבר שטח ישראל; רכב אלוף-משנה נפגע מקליע

חמושים פתחו בירי מנשק קל לעבר שטח ישראל. באירוע לא היו נפגעים ולא נגרם נזק, אך מדובר בהפרה השנייה השבוע של הפסקת האש עם חמאס, לאחר שביום שלישי התפוצצה בסמוך לאשקלון רקטת M-75 ששוגרה מדרום רצועת עזה

(רויטרס)

בפעם השנייה השבוע - הופר השקט בדרום הארץ: אחר הצהריים נפתחה אש משטח רצועת עזה שטח המועצה האזורית שער הנגב. איש לא נפגע, אך נזק נגרם לרכב צבאי של אלוף-משנה עופר וינטר, מפקד החטיבה הצפונית באוגדת עזה. מדובר בפעם הראשונה מאז תום מבצע "עמוד ענן" לפני כשלושה חודשים בו מבוצע ירי שכזה לשטח ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ביום שלישי השבוע שוגרה רקטת M-75 לעבר ישראל והתפוצצה דרומית לעיר אשקלון. בשעות הבוקר המוקדמות נשמעו שני פיצוצים במרחב אשקלון ותושבי האזור ששמעו את הפיצוצים מיהרו לדווח לכוחות הביטחון על שהתרחש. חבלני משטרה של מרחב לכיש פתחו בסריקות ואיתרו שרידי רקטה שהתפוצצה על כביש עוקף באזור התעשייה "רוטנברג" שמדרום לעיר. הם פינו את הרקטה מהאזור.

באירוע לא היו נפגעים, אך נגרם נזק לכביש באזור בו נחתה הרקטה. התושבים באזור מסרו שלא נשמעה כל אזעקה ולא התקבלה התרעה בטרם נשמעו הפיצוצים ומשטרת ישראל נערכת לרענן את הנהלים עקב האירוע. במערכת הביטחון הבהירו כי הסיב ל"תקלה" היא שהרקטה כוונה לשטח פתוח ולא לאזור מיושב.