לראשונה: הרמטכ"ל רמז למעורבות בתקיפה

עד כה נמנעו גורמים רשמיים בישראל להתייחס באופן מפורש לתקיפת שיירת הנשק בסוריה. היום שולח הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ רמז למעורבות ישראלית לכאורה בתקיפה שהתקיימה בחודש ינואר ואומר: "כשאפשר לשנות את המאזן אנחנו משתדלים לפעול"

רמז לתקיפה? גנץ (דו"צ)

מפזר את מסך הערפל? הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ רמז היום לראשונה למעורבות ישראלית בתקיפה שבוצעה לכאורה בסוריה כשאמר כי "כאשר אנחנו רואים דברים שיכולים לשנות את מאזן הביטחון אנחנו משתדלים לפעול כנדרש".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התקיפה שבוצעה בסוף חודש ינואר יוחסה עד כה בכלי התקשורת הזרים לישראל. במסגרת אותה פעולה יורטה שיירה שהובילה טילי נ"מ מסוריה לארגון החיזבאללה. על פי חלק מהדיווחים נפגע גם המכון המוביל במדינה השסועה לפיתוח נשק ביולוגי וכימי.

בישראל עוקבים בחודשים האחרונים בדאגה אחר הנעשה בסוריה מחשש שהנשק שנמצא בידי כוחותיו של הנשיא אסד ייפול לידיים לא רצויות. עד כה נמנעו גורמים רשמיים בישראל להתייחס באופן מפורש למקרה.

גנץ שאמר את הדברים במסגרת ביקור שקיים עם תלמידים בתיכון "בגין" בראש העין, התייחס גם לסוגיית השוויון בנטל ואמר כי "חד משמעית וברור - חרדים חייבים לשרת". לדבריו, "במדינת ישראל אם לא נתת אז אתה לא שותף, ואם אתה לא שותף אז לא אכפת לך מהמדינה".

הרמטכ"ל דחה גם את ההערכות שלפיהן ישראל עומדת על סף של אינתיפאדה שלישית. "אני לא חושב שאנחנו רואים כזה דבר שמתפתח לנו מול העיניים, אבל רף עימותים שיכול לגדול - יכול להיות כזה דבר", הבהיר גנץ. "לכן אנחנו נערכים ואנחנו משוכנעים שנדע להכיל את האירועים האלה כמו שצריך".