שביתת האסירים: עיסאווי פונה לבית החולים

סאמר עיסאווי היה השם הכי שכיח בהפגנות שנערכו בימים האחרונים שנגעו לשביתת האסירים הבטחוניים, והערב הוא פונה לבית החולים בשל הידרדרות במצבו. הוא צפוי להישאר בימים הקרובים תחת בקרה ובדיקות, כדי להבטיח שלא תהיה הרעה נוספת במצבו. מוקדם יותר הפסיקו שני עצירים אחרים את שביתת הרעב שלהם לאחר שהגיעו להסכמות

סאמר עיסאווי, אחד העצירים השובתים רעב בכלא עופר, פונה הערב לבית החולים קפלן, עקב הידרדרות במצבו הבריאותי. בהפגנות הימים האחרונים בלטה תמונתו ושמו כמי שהצליח להוציא פעילים ומפגינים לרחובות, לאות תמיכה במאבקו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עיסאווי צפוי להישאר בימים הקרובים בבית החולים לבדיקות ומעקב, בניסיון למנוע הרעה נוספת במצבו שעשויה גם להבעיר את השטח. בשירות בתי הסוהר מוסרים שעיסאווי שובת רעב לסירוגין כמאה ושישים ימים.

נכון לאתמול, במועדון האסיר טענו כי 12 אסירים ביטחוניים שובתים רעב ובהם 4 שנמצאים בטיפול נמרץ בגלל מצבם הקשה. שירות בתי הסוהר מדווח כי במהלך היום הפסיקו שני עצירים אחרים בכלא עופר את שביתת הרעב שלהם בעקבות הבנות שהושגו בדיון בעניין מעצרם.

ובינתיים - ההפגנות נמשכות

הבוקר ערכו פעילים הפגנה באוניברסיטת תל אביב ובה השמיעו קריאות תמיכה בשובתי הרעב הפלסטינים, במיוחד לאחר מותו של העציר עראפת ג'רדאת בכלא מגידו. אתמול הפגינו כ-200 פעילים מ"מועדון האסיר" וממפלגת בל"ד מול כלא מגידו והניפו דגלי פלסטין ואת תמונותיהם של האסירים השובתים רעב, בהם של האסיר סאמר עיסאווי עצמו.

בין המפגינים במקום היה גם יו"ר בל"ד ג'מאל זחאלקה, שהזהיר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט: "ישראל אשמה במותו של האסיר ערפאת ג'רדאת. כל עוד המצב יישאר כמו שהוא כל הדרכים מובילות לאינתיפאדה שלישית". היימן א-ג'ירייה, מזכיר מועדון האסיר, אמר: "אנחנו דורשים להקים ועדת חקירה בינלאומית שתחקור את נסיבות מותו של ג'רדאת, ואנחנו דורשים לשחרר את כל האסירים שובתי הרעב".