שוב: פצמ"ר מסוריה נחת ברמת הגולן

הלחימה בסוריה זולגת פעם נוספת לישראל: תושבי אלוני הבשן ברמת הגולן דיווחו ששמעו רעשי פיצוץ והבחינו בעשן. בתום חיפושים נרחבים איתרו כוחות צבא ומשטרה פצצת מרגמה שנפלה בשטח הישראלי ונטרלו אותה

אחרי שקט יחסי שנשמר בתקופה האחרונה בגבול ישראל-סוריה, שוב זלגה הלחימה בין המורדים לכוחות אסד לשטח ישראל. פצצת מרגמה שנורתה הבוקר מסוריה נפלה סמוך ליישוב אלוני הבשן בצפון רמת הגולן. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כוחות צבא ומשטרה הוזעקו למקום לאחר שתושבים דיווחו כי שמעו קולות של נפילת פצצת מרגמה. בתום סריקות נרחבות אותרה הפצצה ונוטרלה.

"הבוקר זיהו שני תושבים עשן שעולה מחוץ ליישוב, הם דיווחו את זה לצבא שהגיע לשטח והחל בסריקות, זה המצב אצלנו כרגע", סיפר אורי קלנר, סגן ראש המועצה האזורית "גולן" בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "אנחנו לא מקבלים את זה שמלחמת אזרחים זולגת בצורה כלשהי אלינו".

סגן ראש המועצה הסביר כי אין הנחיות חדשות לתושבים בעקבות הירי שחצה את הגבול. "כמועצה וכאזור אנחנו ערוכים ומוכנים לחלוטין לשינויים החלים באזור".

בנובמבר: צה"ל שיגר טיל לסוריה בתגובה לירי פצמ"ר

הלילה, שוחררו מבית החולים זיו בצפת שישה מתוך שבעת הסורים שנפצעו ופונו בשבוע שעבר לקבלת טיפול רפואי בישראל. מדובר צה"ל נמסר הבוקר כי פצוע נוסף נותר מאושפז בבית החולים במצב קשה.

זו לא הפעם הראשונה שבה נוחתת בישראל פצצת מרגמה שנורתה מסוריה, בעקבות הסכסוך הפנימי במדינה. בחודש נובמבר האחרון, לראשונה מאז מלחמת יום כיפור, ביצע צה"ל ירי לשטח סוריה - בתגובה לנפילת פצצת מרגמה בצפון הגולן. כוח צה"ל שיגר טיל מונחה מסוג "תמוז" לעבר סוללה של צבא סוריה שביצעה את ירי הפצמ"ר.

במקביל, העבירה ישראל אז מחאה רשמית לאו"ם שלפיה לא תמשיך להבליג על ירי מסוריה לשטחה. מדובר צה"ל נמסר כי לא היו נפגעים באירוע וכי "ירי נוסף יגרור תגובה נמרצת".