אפקט ג'רדאת: הפגנה מול כלא מגידו

המחאה סביב סוגיית האסירים הביטחוניים נמשכת, והיום הגיעו כ-200 פעילים ממפלגת בל"ד וממועדון האסיר והפגינו מול שערי כלא מגידו. הם הניפו תמונות של האסירים השובתים רעב ודרשו להקים ועדת חקירה בינלאומית שתבדוק את נסיבות מותו של ערפאת ג'רדאת בכלא

נמשכות הפגנות המחאה למען האסירים הפלסטינים. כ-200 פעילים מ"מועדון האסיר" וממפלגת בל"ד הפגינו אחר הצהריים מול כלא מגידו והניפו דגלי פלסטין ואת תמונותיהם של האסירים השובתים רעב, בהם של האסיר סאמר עיסאווי, המאושפז במצב קשה. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בין המפגינים במקום היה גם יו"ר בל"ד ג'מאל זחאלקה, שהזהיר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט: "ישראל אשמה במותו של האסיר ערפאת ג'רדאת. כל עוד המצב יישאר כמו שהוא כל הדרכים מובילות לאינתיפאדה שלישית".

היימן א-ג'ירייה, מזכיר מועדון האסיר, אמר: "אנחנו דורשים להקים ועדת חקירה בינלאומית שתחקור את נסיבות מותו של ג'רדאת, ואנחנו דורשים לשחרר את כל האסירים שובתי הרעב".

לפי הנתונים של מועדון האסיר, 12 אסירים ביטחוניים שובתים רעב ובהם 4 שנמצאים בטיפול נמרץ בגלל מצבם הקשה, אחד מהם הוא סאמר עיסאווי. המפגינים קראו סיסמאות כמו "אינתיפאדה עכשיו". הפגנה נוספת תתקיים היום בשעה 19:00 בסכנין, ומשפחתו של עיסאווי צפויה לשאת דברים במקום.