יעלון הדליק נר וירטואלי לזכר החללים

לרגל יום הזיכרון, השיק משרד הביטחון יישום חדש באתר "יזכור" שמאפשר להדליק נר לזכר הנופלים גם בפייסבוק. שר הביטחון חנך את היישום וכתב כי "ביום הזיכרון עם ישראל, כמשפחה אחת גדולה, מרכין את ראשו"

הנצחת הנופלים שהקריבו את חייהם עוברת לרשת: שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, הדליק היום (ראשון) נר וירטואלי לזכרם של 23,320 הנופלים במערכות ישראל ובפעולות הטרור. יעלון הצטרף למיזם ההנצחה החדש באתר "יזכור" של משרד הביטחון ואמר כי "הטכנולוגיה מאפשרת לנו להנציח את חללי מערכות ישראל במגוון רחב של דרכים שלא היו בעבר, ובאופן שמאפשר למשפחות לגלות לנו את עולמם של יקיריה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"זה עתה הדלקתי נר זיכרון לזכרם של הנופלים במערכות ישראל. ביום הזיכרון עם ישראל, כמשפחה אחת גדולה, מרכין את ראשו ומתייחד עם חללי מערכות ישראל", כתב יעלון. שר הביטחון הדגיש את ה"חוב מוסרי לאלה שבמותם ציוו לנו חיים, שנהיה ראויים להם". גם מנכ"ל משרד הביטחון, האלוף במיל' דן הראל, הצטרף למחווה והדליק נר לזכר הנופלים.

לרגל יום הזיכרון שיחול השבוע, השיק משרד הביטחון אפליקציה רשמית באתר 'יזכור', שמטרתה לחזק את החיבור הרגשי וההזדהות בין הצעירים לבין יום הזיכרון הממלכתי. במשרד הביטחון הדגישו כי אפליקציית 'יזכור' מאפשרת לכל גולש להדליק נר לזכר הנופלים, לכתוב הקדשה אישית ולשתף את חבריו.

הר הרצל, ארכיון (חדשות 2)

116 חללים נוספו השנה

מיום הזיכרון בשנה שעברה ועד לסוף השבוע האחרון נוספו 116 חללים למניין הנופלים וכעת עומד מספרם על 23,320, לפי נתוני משרד הביטחון. 35 נכי צה"ל נפטרו השנה כתוצאה מנכותם והוכרו כחללי צה"ל.

מספר בני המשפחות השכולות בישראל 2015 הוא 16,760, מתוכם 9,753 הורים שכולים, 4,958 אלמנות ו-2,049 יתומי צה"ל וכוחות הביטחון. במבצע צוק איתן ברצועת עזה נפלו 67 חיילים. 131 הורים איבדו את היקר להם מכל, 11 נשים איבדו את בעליהן, 24 ילדים איבדו הורים, שניים נוספים נולדו ליתמות ו-187 אחים שכלו את בן משפחתם.

ביום שלישי בשעה 20:00 תישמע צפירה בת דקה בכל רחבי הארץ לציון פתיחת יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל. ביום רביעי בשעה 11:00 תישמע צפירה בת שתי דקות, ולאחריה יחלו טקסי הזיכרון הממלכתיים וטקסי הזיכרון ברחבי הארץ.