הבכיר שביתו נפרץ: מנכ"ל הוועדה לאנרגיה אטומית

הותר לפרסום כי הבכיר במשרד ראש הממשלה שביתו נפרץ אתמול, הוא ד"ר שאול חורב, מנכ"ל הוועדה לאנרגיה אטומית. גורמי ביטחון מסרו שמהבית לא נגנב מחשב נייד, אלא רק ארנק ומכשיר קשר. הפריצה, מדגישים שם, נעשתה ללא קשר לזהותו

ד"ר שאול חורב (חדשות 2)

לאחר שמוקדם יותר היום הוצא צו איסור פרסום גורף על פרשת הפריצה לביתו של "בכיר במשרד ראש הממשלה", הותר לפרסום שאותו בכיר הוא ד"ר שאול חורב, מנכ"ל הוועדה לאנרגיה אטומית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מבדיקה של פרטי הפריצה לביתו במושב בעמק חפר, עולה שמהבית נגנב תיק עם ארנק ומכשיר קשר, ובניגוד למה שנטען תחילה - לא נגנב מחשב נייד ולא נגנבו מסמכים מסווגים. גורמים ביטחוניים מדגישים שמדובר ב"אירוע פלילי לחלוטין" ושהפריצה אינה קשורה לזהותו של ד"ר חורב.

המקרה, אם כן, הוא חלק מגל הפריצות שחווים תושבי המושבים בעמק חפר, שהולך וגובר בשנים האחרונות. במושב בית יצחק לבדו דווחו בחודש דצמבר האחרון 32 אירועי גניבה ופריצה, כך גם ברוב המושבים מסביב. לפני ארבעה חודשים נרצח תושב אביחיל שהפתיע פורצים בביתו.

ראש המועצה אזורית עמק חפר, רני אידן, התייחס בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט לריבוי הפריצות באזור. "גם אני חוויתי את זה בביתי בשבוע שעבר בפעם השנייה בתוך שלושה שבועות. למזלי, איך שהם פתחו את החלון האזעקה התחילה להשתולל והם ברחו", סיפר. לדבריו, הפורצים מגיעים בדרך כלל ב-19:00 או 20:00 בערב, כשאנשים בבית והאזעקה לא פועלת. "זה מפחיד מאוד, ייתכן שתיתקל בגנב פנים אל פנים וזה יכול להיגרר גם לפגיעה גופנית".