ליברמן: "סנקציות נגד אירן? הגיע הזמן לצעד ממשי"

מספר 2 בליכוד ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן קורא לעולם לעבור לצעדים ממשיים נגד אירן, ולא להסתפק בסנקציות. "הם דוהרים במלוא העוצמה והמהירות להשגת יכולת גרעינית", אמר שר החוץ לשעבר. במקביל: המו"מ בין אירן לשש המעצמות החל בקזחסטן עם ציפיות נמוכות

על רקע חידוש המשא ומתן היום בין אירן לשש המעצמות בקזחסטן, קרא מספר 2 בליכוד-ביתנו, ויושב הראש הזמני של וועדת החוץ והביטחון, ח"כ אביגדור ליברמן, לפעול בצעדים ממשיים ולא להסתפק בסנקציות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנחנו מאחלים הצלחה למרות שאין לנו שום אשליות וברור שהכוונה האירנית היא סך הכל לגרור ולמשוך את הזמן - הם דוהרים במלוא העוצמה והמהירות להשגת יכולת גרעינית", אמר ליברמן בישיבת ועדת החוץ והביטחון של הכנסת. "הגיע הזמן לעבור לצעדים הרבה יותר ממשיים מדיבורים וסנקציות, צריך לרסן את הקיצוניים", הבהיר.

לדבריו, על המערכת הבינלאומית להבין שסנקציות לבדן לא יספיקו במאבק מול טהרן, זאת על סמך הניסיון המצטבר עם קוריאה הדרומית. שר החוץ לשעבר גם התייחס לניסוי המוצלח אמש של מערכת היירוט חץ 3 ואמר כי הוא "מקנה לנו אמצעי אפקטיבי בהגנה האקטיבית שלנו ומאפשר יותר חופש פעולה".

המו"מ עם אירן נפתח - הציפיות נמוכות

בניסיון נוסף למנוע מאירן גרעין, שש המעצמות - רוסיה, ארצות הברית, סין, בריטניה, גרמניה וצרפת החלו בשיחות המשא ומתן עם אירן בעיר אלמאטי שבקזחסטן. על פי דיווח בסוכנות הידיעות רויטרס, המעצמות יציעו לאירן הקלות בסנקציות שהוטלו עליה, אם תפסיק בניסיונותיה לייצר נשק גרעיני למטרות צבאיות.

גורמים מערביים העריכו כי גם הפעם השיחות לא יניבו תוצאות של ממש, ולכן הצוותים הגיעו עם ציפיות נמוכות. השיחות האחרונות התקיימו בחודש יוני במוסקווה, שם האירנים לא הסכימו להפסיק להעשיר אורניום.