לראשונה מאז מבצע "עמוד ענן": רקטת גראד התפוצצה באזור התעשייה באשקלון

לראשונה מאז הסתיים מבצע "עמוד ענן": רקטת גראד שנורתה מעזה התפוצצה באזור תעשייה מדרום לאשקלון. באירוע לא היו נפגעים, אך נזק נגרם לכביש. לא נשמעה התרעה. גורמי ביטחון: הירי קשור למות העציר הפלסטיני

הסוף לשקט בגזרה הדרומית? שלושה חודשים לאחר תום מבצע "עמוד ענן" ברצעות עזה, שוגרה הבוקר רקטת גראד לעבר ישראל והתפוצצה דרומית לעיר אשקלון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסביבות 5:40 לפנות בוקר נשמעו שני פיצוצים במרחב אשקלון. תושבי האזור ששמעו את הפיצוצים מיהרו לדווח לכוחות הביטחון. חבלני משטרה של מרחב לכיש פתחו בסריקות ואיתרו נפילה של רקטה שהתפוצצה על כביש עוקף באזור התעשייה רוטנברג שמדרום לעיר. הם פינו את הרקטה מהאזור בו נפלה.

באירוע לא היו נפגעים, אך נגרם נזק לכביש באזור בו נחתה הרקטה. במקביל, הכוחות ממשיכים לסרוק אחר זירה נוספת בה ככל הנראה נפלה רקטה נוספת. התושבים באזור מסרו שלא הייתה כל אזעקה או התרעה בטרם נשמעו הפיצוצים, ומשטרת ישראל נערכת לרענן את הנהלים עקב נפילת הטיל בשטח ישראל הבוקר. במערכת הביטחון הבהירו כי באזור לא נשמעה אזעקה, בגלל שהרקטה כוונה לשטח פתוח ולא לאזור מיושב.

במקביל, במערכת הביטחון מעריכים כי הרקטה נורתה כאות מחאה למותו של העציר הפלסטיני ערפאת ג'רדאת בכלא מגידו בסוף השבוע האחרון.

זו הפעם הראשונה בה נוחתת רקטה שגם מתפוצצת בשטח ישראל, מאז הסתיים מבצע "עמוד ענן" ברצועת עזה לפני כשלושה חודשים. מאז המבצע נשמעו הדי פיצוצים סמוך לעזה, ככל הנראה, על פי הערכות גורמי ביטחון, כתוצאה מניסויים שעורכים הפלסטינים ברקטות.