רכב הרמטכ"ל חצה מעבר מים - ושקע

המשטרה הצבאית חוקרת כיצד מצאו עצמם מאבטחי הרמטכ"ל שליוו את בני גנץ במהלך ריצת ספורט, כשהם שקועים עם הרכב היקר - במים. ככל הנראה, הדבר נגרם בשל החלטה של אחד המאבטחים לחצות מעבר אתגרי מדי. גובה הנזק מוערך בכחצי מיליון שקלים

צוות האבטחה של הרמטכ"ל בני גנץ יכול להגדיר את האירוע הזה כ"תקלה מבצעית": לפני כשבועיים, בצהרי יום שישי, בזמן שמפקד הצבא רץ להנאתו בשדות סמוך לעיר מגוריו, ראש העין, החליט מפקד צוות האבטחה לנסות לחצות מעבר מים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כתוצאה מההחלטה הנועזת, שקע רכב הלנד-קרוזר במים עד הגג כשעליו אחד המאבטחים - שלא הסכים לעזוב את הספינה הטובעת. במשך כשעה ישב המאבטח על הרכב, עד שאזרחים שהבחינו באירוע עזרו לחלץ את צוות האבטחה המבויש. אבל לא רק יוקרת המאבטחים נפגעה. הנזק המוערך, כפי שפורסם ב"ידיעות אחרונות", עומד על לא פחות מחצי מיליון שקלים.

הנזק המוערך: כחצי מיליון שקלים (חדשות 2)

מדובר ברכב אבטחה שעליו ציוד יקר ערך וכלי נשק, זאת בזמן שצה"ל מנסה להצטמצם ולהתייעל. בלשכת הרמטכ"ל לא נהנו מהתמונות והודיעו כי המשטרה הצבאית החוקרת פתחה בחקירה. בינתיים, הרכב היוקרתי מושבת ולמאבטח שלום.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה, כי "מטעמים ברורים לא ניתן לפרט את משימת רכב האבטחה. כבכל תאונת דרכים שבה נגרם נזק לרכב, נפתחה בנושא חקירת משטרה צבאית".