שוב: חיילים רקדו הארלם שייק, העלו סרטון לרשת - וייענשו

הלהיט המדבק ממשיך להתפשט, אבל בצה"ל החליטו להילחם בתופעה. בפעם השנייה בתוך יומיים נודע על כוונה להעניש חיילים שצילמו את עצמם רוקדים והעלו את הסרטון לרשת - הפעם היו אלה חיילי סוללת סטינגר. מדובר צה"ל נמסר: "במקרים בהם מועלות תמונות הנוגדות את ערכי צה"ל, החיילים המעורבים מטופלים במישור הפיקודי"

"הארלם שייק" בצה"ל - התופעה נמשכת, ובצבא שוב בחרו להעניש חיילים שהעלו סרטון לאינטרנט. הפעם התיעוד המשעשע מגיע מסוללת "בז טורף" של טילי הסטינגר במערך ההגנה האווירי של חיל האוויר: כתשעה חיילים מהפלוגה העלו לרשת החברתית יו טיוב סרטון שלהם לפני כשבוע, שבו הם פוצחים בריקוד בבסיס. בעקבות האירוע הם צפויים להיענש, וייתכן שאף חלקם יישלחו למאסר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בסרטון רואים את אחד מהחיילים נכנס לשק שינה כשעליו דגלי ישראל, אחרים לבשו מסכות והחזיקו עציצים מהבסיס. הסרטון זכה לשיתופים רבים ברשת ולתגובות, והגיע לאחרונה לידיעת המפקדים, שראו את האירוע בחומרה. לאחר פניית חדשות 2 באינטרנט הוסר הסרטון מהרשת.

"אי אפשר לעשות קצת כיף? גם מי שמתגייס צריך לסבול - מה זה כבר עולה להם?", זעם חייל המשרת בבסיס הקריה, שהשתתף בעצמו בסרטון אחר שלא הועלה לרשת. "כמעט בכל יחידה עשו את ההארלם שייק, כמו במקומות עבודה רבים ובמסיבות פורים. לא ברור למה חיילים צריכים להיכנס על זה לכלא".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "ברשת האינטרנט מופצות תמונות וסרטונים על ידי חיילים מאירועים שונים. במקרים בהם מועלות תמונות הנוגדות את ערכי צה"ל, החיילים המעורבים מטופלים במישור הפיקודי. בצה"ל מתקיימות פעילויות הסברה על מנת לצמצם אירועים אלו. בנוגע למקרה המדובר, הנושא הובע לידיעת המפקדים ויטופל בהתאם."

אתמול נודע כי מפקד גדוד קרן בחיל התותחנים שלח למאסר קצין וחייל בגדוד לאחר שהעלו לרשת סרטון הארלם שייק שצולם בשטח. החייל שצילם את הסרטון נדון ל-14 ימי מחבוש, ואילו מפקד המחלקה, שאישר את העלאתו לרשת, נדון ל-21 ימי מחבוש והודח מתפקידו.