מצרים: ישראל תגרום להתלקחות אזורית

שר החוץ המצרי גינה את "היחס הלא אנושי" לאסירים הפלסטינים ואמר כי המשך המדיניות הישראלית תבעיר את האזור. בעקבות המשך ההתפרעויות בשטחים כינס שר הביטחון את הצמרת הביטחונית לדיון הערכת מצב. הפלסטינים מדווחים על מספר פצועים, וביניהם נער בן 13 במצב קשה במחנה הפליטים אל-אעידה שבשכם

המהומות בשטחים, היום (רויטרס)

מצרים מגנה את מדיניות ישראל כלפי האסירים הפלסטינים ומזהירה כי ההתפרעויות של הימים האחרונים ברחבי יהודה ושומרון עלולות להחריף ולהתפשט לאזור כולו. שר החוץ המצרי מוחמד עמר אמר כי אם תימשך המדיניות הישראלית הנוכחית, המצב בשטחים יסלים וישראל תהיה האחראית הבלעדית להסלמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"היחס של הישראלים לאסירים הפלסטינים אינו אנושי", אמר השר המצרי, שצוטט בסוכנות הידיעות של כווית. לדבריו, המשך המדיניות הישראלית תוביל להתלקחות של האזור כולו.

במקביל, ההתפרעויות בגדה ממשיכות להעסיק את הצמרת הביטחונית הישראלית, ואחר הצהריים כינס שר הביטחון אהוד ברק דיון הערכת מצב בלשכתו בתל אביב בהשתתפות הרמטכ"ל בני גנץ, אלוף פיקוד המרכז ניצן אלון, סגן מפכ"ל המשטרה ניצב ישראל יצחק ונציב שב"ס רב גונדר אהרון פרנקו האמון על הפצצה המתקתקת של הסבב הנוכחי - האסירים הביטחוניים.

במקביל, דיווחו הפלסטינים על מספר פצועים, וביניהם נער בן 13 במצב קשה במחנה הפליטים אל-אעידה שבשכם. על פי הדיווח בסוכנות הידיעות "מען", הוא נפגע במהלך עימותים עם כוחות צה"ל במקום.

מלשכת ברק נמסר, כי "בין השאר הועלו תרחישים אפשריים ודרכים להתמודד עמם מתוך מטרה לשמור על רגיעה".

נתניהו: אנחנו נערכים לכל אפשרות

מוקדם יותר היום קיים גם ראש הממשלה התייעצויות ביטחוניות בעקבות האירועים ביהודה ושומרון. נתניהו נפגש בצהריים בירושלים עם טוני בלייר, לשעבר ראש ממשלת בריטניה, ושליח הרביעייה הבינלאומית למזרח התיכון. "ידה של ישראל תמיד מושטת לשלום", אמר ראש הממשלה, "אבל אנחנו תמיד נערכים גם לאפשרויות אחרות".

ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן האשים היום את ישראל בסבב ההסלמה. "ישראל רוצה כאוס ואנחנו יודעים את זה, אבל אנחנו לא ניתן להם", אמר אבו מאזן במטהו בגדה, זאת לאור הדרישה הישראלית מוקדם יותר "להרגיע את השטח". "אנחנו רוצים שלום וחופש לאסירים שלנו ולא משנה כמה חזק הם מנסים לגרור אותנו לתוכניות שלהם, אנחנו לא נגררנו".