צפו: השיגור המוצלח של ה"חץ 3"

במערכת הביטחון התרגשו היום מהניסוי הראשון של הטיל המתקדם, שנועד ליירט טילים בליסטיים, וכעת נחשפות ההכנות – מהרכבת הטיל ועד שיגורו לעבר המטרה. "מדובר בניסוי חדשני ביותר, זו מתנה יפה לעם ישראל לכבוד חג הפורים", אמר בכיר בתעשייה האווירית

מחזקים את ההרתעה: מערכת הביטחון מפרסמת הערב סרטון מרהיב של הניסוי המוצלח הראשון שנערך הבוקר בטיל המיירט "חץ 3" - החל מהטענתו על המשאית ועד לשיגורו המוצלח לחלל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בסרטון ניתן לראות כיצד המיירט מוטען על גבי מתקן מיוחד ומועבר, בעזרת משאית, אל מתקן השיגור. בתמונות, שצולמו עם אור ראשון, נראה המשגר מתרומם לנקודה המבוקשת ולאחר מכן מתחיל השיגור, שנצפה מכמה זוויות - כולל צילום עצמי בחלל.

"טכנולוגיה שלא נוסה כמותה בעולם"

המיירט מוטען לקראת העברה (דוברות משרד הבטחון)

במנהלת "חומה" של משרד הביטחון סיכמו היום בסיפוק גדול את הניסוי הראשון של הטיל המתקדם, שנערך בשיתוף הסוכנות האמריקנית להגנה מפני טילים. מנהל "חומה", יאיר רמתי, הסביר על היכולות של המערכת המתקדמת.

"זהו ניסוי חדשני ביותר במובן זה, שהתפיסה של איך עושים יירוטים בחלל לא יושמה בצורה הזאת בעולם. אנחנו מדברים על הגנה עתידית למדינת ישראל", הוא אומר. "מיירט חץ נועד להיכנס לתוך סוללות חץ 2 שנמצאות כבר היום בשירות, ולספק הגנה ושכבה עליונה מול מערך הטילים המאיים מאירן, בתור תשובה שתתן יכולת הגנה וזליגה מינימלית למדינת ישראל".

הניסוי במיירט "חץ 3" (דוברות משרד הבטחון)

גם מנהל מל"מ בתעשייה האווירית, יואב תורג'מן, התייחס להצלחת הניסוי ואמר כי חץ 3 מתוכנן להיות שכבה אחת מעל כל מערכות ההגנה הקיימות כיום ונועד לאפשר להתמודד עם התגברות האיומים באזור גם בעתיד הרחוק. "המיירט הזה הוא חדשני ברמה העולמית ומשתמש בטכנולוגיה שכמותה עדיין לא נוסתה", הדגיש. "היום בדקנו את כל המערכות שלו בטיסה לחלל וכולן תפקדו, כפי שציפינו, בהצלחה מלאה. על כך אנחנו גאים וזו מתנה יפה לעם ישראל לכבוד חג הפורים".

להתמודד ביעילות רבה יותר עם איומים עתידיים

בניסוי נבחנו לראשונה היכולות והביצועים של המערכת החדשה שנחשבת לחדשנית ומהפכנית במשפחת המיירטים בעולם. יכולותיה, כך אומרים במשרד הביטחון, יאפשרו למרכיבים הקיימים של מערכת נשק "חץ" המבצעית כיום, להתמודד ביעילות רבה יותר עם איומים עתידיים על ישראל.

כן השיגור מתרומם (דוברות משרד הבטחון)

שר הביטחון אהוד ברק בירך הבוקר על הצלחת הניסוי ואמר כי "מדובר באבן דרך חשובה למערכת ההגנה הרב- שכבתית של ישראל הכוללת את כיפת ברזל, שרביט קסמים, 'חץ 2' ו'חץ 3".

מנוף מעביר את המיירט (דוברות משרד הבטחון)

מערכת "חץ 3" נועדה להעניק שכבת הגנה עליונה נוספת מפני טילים. להוסיף הזדמנויות יירוט למערכת נשק ה"חץ 2" ובכך לאפשר עיבוי מערך ההגנה על מדינת ישראל מפני איומי הטילים ארוכי הטווח.