יו"ר הרשות הפלסטינית אבו-מאזן זועם: "ישראל רוצה כאוס, לא ניתן להם"

יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן מאשים היום את ישראל במתח הגובר בגדה. "ישראל רוצה כאוס ואנחנו יודעים את זה, אבל אנחנו לא ניתן להם", הבהיר בנאום שנשא ברמאללה. הפגנות נרשמו היום לאחר הלווית העציר הפלסטיני ג'רדאת שמת בכלא. שגרירות ארה"ב בת"א לעובדיה: לא לנסוע לגדה

התסיסה בגדה נמשכת ויושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן מאשים בכך את ישראל, זאת לאחר הלוויתו המתוחה של העציר הפלסטיני שמת בסוף השבוע בכלא מגידו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"ישראל רוצה כאוס ואנחנו יודעים את זה, אבל אנחנו לא ניתן להם", אמר אבו מאזן במטהו בגדה, זאת לאור הדרישה הישראלית מוקדם יותר "להרגיע את השטח". "אנחנו רוצים שלום וחופש לאסירים שלנו ולא משנה כמה חזק הם מנסים לגרור אותנו לתוכניות שלהם, אנחנו לא נגררנו".

הלווית העציר בחברון, היום (רויטרס)

בדבריו הוא התייחס גם למותו של ערפאת ג'רדאת, שהלוויתו התקיימה היום בהשתתפות המונים בחברון: "זה בהחלט לא יכול לעבור בקלילות". לאחר תום ההלוויה החלו צעירים פלסטינים ליידות אבנים לעבר כוחות הביטחון במספר מוקדים, דיווחים על התפרעויות הגיעו מחברון וסמוך להתנחלות יצהר. כוחות הביטחון ערוכים היום בכוננות שיא מחשש להסלמה במצב.

במקביל, ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים לאורך היום הערכות מצב ביטחוניות בגלל המצב. "ידה של ישראל תמיד מושטת לשלום", אמר והדגיש, "אבל אנחנו תמיד נערכים גם לאפשרויות אחרות", הבהיר. במהלך היום הוא גם נפגש בירושלים עם טוני בלייר, לשעבר ראש ממשלת בריטניה, ושליח הקוורטט למזרח התיכון.

נתניהו ובלייר, היום (לע"מ)

שגרירות ארה"ב בת"א לעובדיה: לא לנסוע לגדה

השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' הבהיר הבוקר כי האירועים הם מקומיים: "גם על הצד השני מוטלת האחריות וצריך בהחלט להיות דרוכים. אני לא רואה כרגע אירועים שיכולים להוביל אותנו לאינתיפאדה שלישית", הבהיר השר בריאיון לחדשות 2 באינטרנט במהלך סיור שערך בכותל המערבי.

בשל ההפגנות בגדה המערבית, הקונסוליה האמריקנית הכללית בירושלים הגבילה באופן זמני את הנסיעות הרשמיות של אנשי הממשל האמריקני לגדה. בנוסף לכך, אנשי הממשל לא מורשים לנסוע לבית לחם. בהודעת השגרירות נמסר כי מוטב לאזרחי ארצות הברית לדחות ביקורים באזור שאינם חיוניים, ולנקוט באמצעי זהירות מחמירים בתקופה זו.

מתיחות בגדה - סיקור מלא:

יום מתוח: ראש הממשלה נתניהו בסבב התייעצויות

השר לביטחון פנים: "אנו רחוקים מאינתיפאדה שלישית"

מתח בגדה: העציר הובא למנוחות

הפלסטיני שנפצע נורה מאש מתנחלים