יום מתוח: רה"מ מקיים התייעצויות בטחוניות בעניין יהודה ושומרון

בצל המתיחות בגדה, והחשש מהתפתחות של אינתיפאדה שלישית, מקיים נתניהו סבב התייעצויות ביטחוניות, כך הודיעה לשכתו. במקביל, הוא נפגש בירושלים עם טוני בלייר, שליח הרביעייה הבינלאומית: "ידינו מושטת לשלום, אך צריך להתכונן לאפשרויות אחרות", אמר נתניהו

"ידינו לשלום, אבל אנו תמיד נערכים". נתני (חדשות 2)

ראש הממשלה בנימין נתניהו מקיים משעות הבוקר התייעצויות ביטחוניות בעקבות האירועים ביהודה ושומרון. בנוסף, בצהרים, נפגש ראש הממשלה בירושלים עם טוני בלייר, לשעבר ראש ממשלת בריטניה, ושליח הרביעייה הבינלאומית למזרח התיכון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בסיום הפגישה התייחס ראש הממשלה נתניהו גם לניסוי המוצלח של הטיל "חץ 3". "ידה של ישראל תמיד מושטת לשלום", אמר והדגיש, "אבל אנחנו תמיד נערכים גם לאפשרויות אחרות".

זהו יום מבחן עבור נתניהו שעסוק מצד אחד בגיבוש והרכבת הממשלה הבאה שלו, ובד בבד נאלץ להתמודד עם ההסלמה במצב הבטחוני בימים האחרונים. היום הגיעה המתיחות לשיא בזמן שבכפר סעיר התקיימה הלווייתו של העציר הפלסטיני ערפאת ג'רידאת שמת בכלא הישראלי בסוף השבוע. הפלסטינים האשימו אתמול את ישראל באחריות למותו ושהשר לענייני אסירים ברשות אף טען כי העציר מת מעינויים.  

לאחר תום ההלוויה החלו צעירים פלסטינים ליידות אבנים לעבר כוחות הביטחון במספר מוקדים, דיווחים על התפרעויות הגיעו מחברון וסמוך להתנחלות יצהר. כוחות הביטחון ערוכים היום בכוננות שיא מחשש להסלמה במצב.

הלוויית העציר הפלסטיני, היום (רויטרס)
בהתייחסות ספציפית יותר למערכת ההגנה החדשה, אמר נתניהו: "אני מברך על הניסוי המוצלח של הטיל 'חץ 3', זה מבטא את היכולת הטכנולוגית הגבוהה של מדינת ישראל, את היכולת הביטחונית הגבוהה של מדינת ישראל, של תעשיות הביטחון, של משרד הביטחון ושל שיתוף הפעולה שלנו עם ארה"ב". נתניהו הוסיף כי "דבר זה יאפשר לנו, בכל תרחיש של שלום או של אלה שרוצים להתנגד לשלום, לתרום לביטחונם של אזרחי ישראל״.