חזרה לשגרה: אלפי האסירים הביטחוניים חזרו לאכול

ידיעה מרגיעה לפני הלווית העציר הפלסטיני. אלפי האסירים הביטחוניים, שפתחו אתמול בשביתת רעב כמחאה על מותו של עראפת ג'רידאת בכלא מגידו, שבו הבוקר לאכול לאחר שהוגשו להם ארוחות הבוקר בבתי הסוהר. רק בכלא מגידו, המתקן בו בוחזק המנוח דיווחו הסוהרים כי 1,100 אסירים לא יאכלו את ארוחות הבוקר היום ומחר

חזרו לאכול. ארכיון (חדשות 2)

כשברקע נמשכת כוננות השיא בשטחים לקראת הלווייתו של הצעיר הפלסטיני,ערפאת ג'רדאת שמת בסוף השבוע בכלא הישראלי, מגיעה ידיעה קצת יותר מרגיעה - מרבית האסירים הביטחוניים, שפתחו אתמול בשביתת רעב במחאה על מותו של העציר, שבו הבוקר לשגרה ואכלו את ארוחות הבוקר שהוגשו להם בבתי הסוהר, כך מדווח שירות בתי הסוהר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הדיווח, ברוב בתי הכלא בארץ חזרו החיים למסלולם למעט 1,100 אסירים מכלא מגידו, שהכריזו כי היום ומחר לא יקבלו ארוחות הבוקר הניתנות להם. מלבד אותם אסירים שסירבו לאכול, בשירות בתי הסוהר אומרים כי לא נרשמו אירועים חריגים נוספים.

עם היוודע על דבר מותו של העציר ג'רדאת בשבת, החלו אסירים פלסטינים המוחזקים בכלא עופר במהומות. האסירים השליכו חפצים כבדים ואף חבטו בשמשות ובשולחנות. צוות הסוהרים שפעל במקום הצליח להשיב את הסדר במתקן הכליאה על כנו.

הפלסטינים: "ג'רדאת מת מעינויים"

על רקע אותם דיווחים, פתחו כ-4,500 אסירים פלסטינים המוחזקים בבתי הכלא בישראל בשביתת רעב. האסירים החזירו את הארוחות שהוגשו להם על ידי שב"ס, במחאה על מותו של ג'רדאת בין כותלי הכלא.

הפלסטינים טענו אתמול כי ג'רדאת מת כתוצאה מעינויים קשים בכלא. השר לענייני אסירים ברשות הפלסטינית, עיסא קראקע, אמר אתמול כי ניתוח גופתו של העציר הראה חבלות רבות שנמצאו על גופתו.

בישראל מיהרו לבטל את הצהרות הממשלה הפלסטינית ופרסמו הודעה קצרה בדבר תוצאות הנתיחה שביצעו הפרופ' יהודה היס ובהשתתפות הפתולוג הפלסטיני ד"ר סאבר עלול. "במהלך הנתיחה לא נמצאו סימני חבלה חיצוניים למעט סימני החייאה ושפשוף קטן בחזה ימין", נכתב בהודעה הישראלית.