לראשונה ניסוי מוצלח של הטיל "חץ 3"

ישראל מבשרת הבוקר על הצלחת ניסוי ראשון למיירט החדש "חץ 3". שר הביטחון ברק בירך על הניסוי המוצלח שנערך בשיתוף עם הסוכנות האמריקנית להגנה מפני טילים, ואמר כי "מדובר באבן דרך חשובה למערכת ההגנה של ישראל". המערכת אמורה לתת מענה לטילים בליסיטיים המשוגרים מאירן

איתות ישראלי לאירן? מנהלת "חומה" של משרד הביטחון, יחד עם הסוכנות האמריקנית להגנה מפני טילים, ביצעו היום ניסוי טיסה ראשון ומוצלח של מיירט "חץ 3", כך הודיע הבוקר המשרד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בניסוי נבחנו לראשונה היכולות והביצועים של המערכת החדשה שנחשבת לחדשנית ומהפכנית במשפחת המיירטים בעולם. יכולותיה, כך אומרים במשרד הממשלתי, יאפשרו למרכיבים הקיימים של מערכת נשק "חץ" המבצעית כיום, להתמודד ביעילות רבה יותר עם איומים עתידיים על ישראל.

שר הביטחון אהוד ברק בירך הבוקר על הצלחת הניסוי ואמר כי "מדובר באבן דרך חשובה למערכת ההגנה הרב- שכבתית של ישראל הכוללת את כיפת ברזל, שרביט קסמים, 'חץ 2' ו'חץ 3'".

בניסוי השתתפו גם נציגי חיל האוויר ונציגי משרד ההגנה האמריקני והתעשיות המעורבות בפיתוח מערכת הנשק. מערך ההגנה הרב-שכבתית שנבנתה על ידי משרד הביטחון כולל ארבע שכבות הגנה בסך הכל: מערכת "כיפת ברזל" שנכנסה לפעילות מבצעית כבר לפני כשנתיים ושינתה את המשוואה במהלך ימי מבצע "עמוד ענן" בעזה. מערכת "שרביט קסמים" שנמצאת כעת בפיתוח, מערכת חץ 2 - מבצעית ומוכנה לפעולה ומערכת "חץ 3" שעדיין בפיתוח.

מערכת "חץ 3" נועדה להעניק שכבת הגנה עליונה נוספת מפני טילים. להוסיף הזדמנויות יירוט למערכת נשק ה"חץ 2" ובכך לאפשר עיבוי מערך ההגנה על מדינת ישראל מפני איומי הטילים ארוכי הטווח.