מחדל בצה"ל: רכב הרמטכ"ל שקע במים והושבת

בצה"ל בדקו כיצד רכב חדש ויוקרתי, אשר נרכש עבור היחידה לאבטחת אישים של הרמטכ"ל, שקע במים והושבת כליל לפני כשבועיים, כך פורסם הבוקר ב"ידיעות אחרונות". מתחקיר היחידה עולה כי הנזק שנגרם לו נאמד בכ-150 אלף שקלים

"המקרה ייחקר", גנץ. (דו"צ)

נזק של לפחות 150 אלף שקלים - כך מעריכים גורמים בצה"ל את תוצאותיה של רשלנות היחידה לאבטחת אישים, שאנשיה שקעו במעבר במים עם רכב האבטחה החדש והיוקרתי של הרמטכ"ל, רב-אלוף בני גנץ, כך פורסם הבוקר ב"ידיעות אחרונות". על פי הדיווח, לאחר המקרה הרכב הועבר למוסך בבסיס צריפין בעקבות נזק כבד שנגרם לו, אשר השבית אותו מכלל פעילות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מבדיקה שערכו בצה"ל עולה כי לפני שבועיים, במהלך אימון ריצה שערך הרמטכ"ל, נסע לידו הרכב היוקרתי מסוג לנד-קרוזר. במהלך הנסיעה, סמוך לכביש 5, נתקע הרכב בשלולית עמוקה, שגובה המים בה הגיע עד לשמשת המכונית.

מאבטח הרמטכ"ל, שנהג ברכב, נאלץ להימלט מתא הנהג ולעלות לגג, שם המתין עד לחילוצו על ידי ג'יפ אזרחי שעבר במקום. הרכב נגרר למוסך מיוחד בצריפין שם העריכו כי לא ניתן להצילו. הנזק שנגרם לרכב כולל פגיעה בהגאים ובמערכות מתקדמות המותקנות בו, בהתאם לצרכי אבטחת הרמטכ"ל. בין היתר הותקנו בו רשת קשר, מערכת כריזה ומצלמות - שכאמור, ניזוקו לחלוטין.

מתחקיר היחידה עוד עולה כי ביחידה אף ניסו להסתיר את המחדל שאירע. מדובר צה"ל נמסר כי לא מדובר במחדל, וכי החקירה שנפתחה היא מחויבת הפקודות שכן הנזק שנגרם לרכב עולה על סכום של 5,000 שקלים. עוד נמסר כי "לא ניתן לפרסם את פרטי משימת האבטחה באירוע אך כמו בכל תאונת דרכים בצה"ל, הנושא ייחקר על ידי המשטרה הצבאית".