כוננות בגדה המערבית לקראת הלוויית העציר

כוחות הביטחון בגדה המערבית נערכים לקראת יום נוסף של הפרות סדר בשטחים על רקע הלוויתו של העציר הפלסטיני, שמת בכלא מגידו בסוף השבוע. החשש מפני מהומות נובע לאור קביעת הפלסטינים כי העציר מת כתוצאה מעינויים שעבר בכלא

דריכות בגדה מפני התפרעויות (רויטרס)

במערכת הביטחון נערכים היום לקראת הלווייתו של העציר הפלסטיני, ערפאת ג'רדאת, שמת בשבת בכלא מגידו. ההלוויה תתקיים בכפר סעיר מצפון לחברון. בצה"ל חוששים מפני מהומות שיפרצו עם תום ההלוויה, אשר יגלשו לאזור כביש 60 החוצה בסמוך לכפר, שבו גם עוברים אזרחים ישראלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כוחות צה"ל בגדה המערבית יהיו ערוכים במהלך היום להפרות סדר ויידויי אבנים מצד מתפרעים פלסטיניים לאחר טקס ההלוויה של ג'רדאת. בין היתר, הלוחמים בשטח יצוידו באמצעים לפיזור הפגנות וכמו כן תועלה רמת הדריכות על ידי רענון נוהלי הפתיחה באש כלפי המפגינים.

החשש ממהומות נובע בעיקר מקביעתם של הפלסטינים כי ג'רדאת מת כתוצאה מעינויים קשים בכלא. השר לענייני אסירים ברשות הפלסטינית, עיסא קראקע, אמר אתמול כי ניתוח גופתו של העציר הראה חבלות רבות שנמצאו על גופתו.

בישראל מיהרו לבטל את הצהרות הממשלה הפלסטינית ופרסמו הודעה קצרה בדבר תוצאות הנתיחה שביצעו הפרופ' יהודה היס ובהשתתפות הפתולוג הפלסטיני ד"ר סאבר עלול. "במהלך הנתיחה לא נמצאו סימני חבלה חיצוניים למעט סימני החייאה ושפשוף קטן בחזה ימין", נכתב בהודעה הישראלית.