צפו: חיילים רקדו הארלם שייק - ונכלאו

בצה"ל לא אהבו את ריקוד ההארלם שייק שצילמו מספר חיילים בגדוד קרן של התותחנים. מפקד המחלקה שאישר את העלאתו לרשת הודח מתפקידו ונדון ל-21 ימי מחבוש והחייל שצילם את הסרטון ירצה 14 ימי מאסר. צפו בריקוד שגרר את העונש הכבד

לאחר שכבש את העולם בסערה, ריקוד ההארלם שייק הגיע גם לצה"ל - שם לא קיבלו אותו באהבה: מפקד גדוד קרן בחיל התותחנים שלח בשבוע שעבר לכלא הצבאי חייל וקצין לאור מעורבותם בסרטון הריקוד הפופולרי, שהועלה לאחרונה לרשת היו-טיוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בצה"ל כבר רגילים לטפל בתופעת הסרטונים שמועלים על ידי חיילים לרשת, אך הפעם הגיבו בחומרה. החייל שצילם את הסרטון נדון ל-14 ימי מחבוש, ואילו מפקד המחלקה, שאישר את העלאתו לרשת, נדון ל-21 ימי מחבוש והודח מתפקידו.

החיילים המצולמים תיכננו את הריקוד, שהועלה לרשת לפני כעשרה ימים מבעוד מועד: חייל אחד צולם בתחפושת גורילה, אחר רוקד בתוך שק שינה צבאי, אחרים בגטקעס וחלק במסכות. לאחר שזכה לאלפי תגובות, הסרטון הורד לבקשת מפקד הגדוד.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "ברשת האינטרנט מופצות תמונות וסרטונים על ידי חיילים מאירועים שונים. במקרים בהם מועלות תמונות הנוגדות את ערכי צה"ל החיילים המעורבים מטופלים במישור הפיקודי. בצה"ל מתקיימות פעילויות הסברה על מנת לצמצם אירועים אלו. בנוגע למקרה המדובר, החייל והקצין המעורבים נשפטו ונענשו".