חשד: מתנחלים ירו אש חיה בקוסרה

שלושה פלסטינים נפצעו בינוני-קל בעימות שפרץ אחר הצהריים בשומרון. בדיקה שערך צה"ל העלתה כי הלוחמים לא ירו לעברם, ולפיכך נחקר האם תושבי המאחז אש-קודש הם שאחראים למעשה

בעימות שפרץ בצהריים בין תושבי הכפר קוסרה שבשומרון לבין תושבי המאחז אש קודש הסתכם בשלושה פלסטינים שנפצעו בינוני-קל מירי וכמה נפגעים מהצד הישראלי. אחרי בדיקה שערך הצבא התברר כי הלוחמים לא פתחו באש, ובעקבות זאת נחקר האם אחראים המתנחלים שהיו מעורבים בתקרית לדבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ביטוי נוסף למתח הגובר בשטחים בא לידי ביטוי בנתונים שחשף הערב אלוף פיקוד מרכז לשעבר, אבי מזרחי, שלפיהם סוכלו בשלושת החודשים האחרונים לא פחות מאשר 18 ניסיונות לחטוף אזרחים וחיילים ישראלים.

במקביל, נתנה ההסלמה את אותותיה גם בתחומי ישראל: אחר הצהריים השתתפו מאות מפגינים - ובהם חברי כנסת ערבים - בצעדת הזדהות עם מצבם של האסירים השובתים רעב שנערכה בנצרת.

השייח' כאמל חטיב, סגן יושב-ראש התנועה האיסלאמית בישראל, לא שלל את האפשרות כי המתיחות תאמיר לכדי פרוץ אינתיפאדה שלישית. בשיחה עם חדשות 2 שקיים במהלך ההפגנה אמר: "האסירים הם הכבוד של העם הפלסטיני. לכן, אם ימות אחד מהם במעצר, אני חושב שיהיה תוהו ובוהו".

יושב-ראש הפלג הצפוני בתנועה האיסלאמית, השייח' ראאד סלאח - שאף הוא שובת רעב באוהל מחאה בנצרת, אמר: "האסירים השובתים רעב ינצחו את ממשלת ישראל ואת הסוהרים שלהם. כל עוד יש אסירים - תהיה התנגדות".