אסיר פלסטיני מת בכלא מגידו

תושב אזור חברון שהיה מעורב ביידוי אבנים לעבר כלי רכב ישראלים חש ברע בצהריים. צוות רפואה שהוזעק לטפל בו ניסה לסייע לו, אך לבסוף נקבע מותו. הוא לא נמנה עם שובתי הרעב

(חדשות 2)

בצל המתיחות הגוברת סביב סוגיית שביתת הרעב בבתי הסוהר בישראל, הודיעו הערב בשב"כ כי אסיר ביטחוני פלסטיני מת השבת בכלא מגידו שבצפון - שם היה עצור. האיש, ערפאת שאליש שאהין גרדאת, בן 30 מא-סעיר שליד חברון, התלונן בצהריים כי הוא חש ברע. "כוחות הצלה ורפואה שהוזעקו וטיפלו בו לא הצליחו להציל את חייו", נמסר בהודעה - שם הודגש כי "מיד לאחר מותו, פתחה המשטרה בחקירת נסיבות המוות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הודעה על מותו של גרדאת נמסרה למשפחתו. הוא נעצר לחקירה על-ידי כוחות שב"כ לפני חמישה ימים, בעקבות מעורבותו ביידוי אבנים לעבר מכונית בימי מבצע "עמוד ענן" ברצועה - אירוע שבו נפצע אזרח ישראלי באזור חברון.

"גרדאת הודה בחקירתו ומסר בעדות משטרתית שאכן ביצע יחד עם נוספים פעילות שכללה יידוי אבנים בציר 60 סמוך לכפרו", נמסר בהודעת שב"כ. "טרם מעצרו ובמהלך חקירתו, היה ידוע כי גרדאת סול מכאבי גב וכן כי נפצע בעבר מכדור גומי ברגלו השמאלית ומרימון גז בבטנו. במהלך החקירה ובדגש על יום חמישי האחרון נבדק גרדאת מספר פעמים על ידי רופא. בבדיקות אלה לא אותרו בעיות רפואיות כלשהן וחקירתו נמשכה".

בצהריים: עימותים בגדה, הפגנה סוערת בנצרת

האלימות בגדה נכנסה השבת ליומה השלישי, וקיבלה ביטוי גם בתחומי ישראל: זמן קצר אחרי שבין פלסטינים מהכפר קוסרה שבשומרון לבין מתנחלים פרץ עימות אלים, השתתפו מאות מפגינים - ובהם חברי כנסת ערבים - בצעדת הזדהות עם מצבם של האסירים השובתים רעב שנערכה בנצרת.

השייח' כאמל חטיב, סגן יושב-ראש התנועה האיסלאמית בישראל, לא שלל את האפשרות כי המתיחות תאמיר לכדי פרוץ אינתיפאדה שלישית. בשיחה עם חדשות 2 שקיים במהלך ההפגנה אמר: "האסירים הם הכבוד של העם הפלסטיני. לכן, אם ימות אחד מהם במעצר, אני חושב שיהיה תוהו ובוהו".