בכיר בתנועה האיסלאמית: "אם אסיר אחד ימות - יהיה תוהו ובוהו"

בזמן שכוחות הביטחון נדרשו פעם נוספת לפזר עימות שפרץ בין מתנחלים לבין תושבי כפר בשומרון, השתתפו מאות בני אדם בעצרת הזדהות עם מצב האסירים השובתים רעב בבתי הסוהר בישראל. באירוע, שנערך בנצרת, הונפו דגלי פלסטין והשתתפו בו חברי כנסת ערבים

האלימות בגדה נכנסה השבת ליומה השלישי, וקיבלה ביטוי גם בתחומי ישראל: זמן קצר אחרי שבין פלסטינים מהכפר קוסרה שבשומרון לבין מתנחלים פרץ עימות אלים, השתתפו מאות מפגינים - ובהם חברי כנסת ערבים - בצעדת הזדהות עם מצבם של האסירים השובתים רעב שנערכה בנצרת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השייח' כאמל חטיב, סגן יושב-ראש התנועה האיסלאמית בישראל, לא שלל את האפשרות כי המתיחות תאמיר לכדי פרוץ אינתיפאדה שלישית. בשיחה עם חדשות 2 שקיים במהלך ההפגנה אמר: "האסירים הם הכבוד של העם הפלסטיני. לכן, אם ימות אחד מהם במעצר, אני חושב שיהיה תוהו ובוהו".

יושב-ראש הפלג הצפוני בתנועה האיסלאמית, השייח' ראאד סלאח - שאף הוא שובת רעב באוהל מחאה בנצרת, אמר: "האסירים השובתים רעב ינצחו את ממשלת ישראל ואת הסוהרים שלהם. כל עוד יש אסירים - תהיה התנגדות".

באירוע בשומרון נפצעו שני פלסטינים בינוני וקל. כוחות צה"ל הוזעקו למקום והשתמשו באמצעים לפיזור הפגנות כדי להרחיק מהזירה את תושבי הכפר ואת מתנחלי המאחז אש קודש שהיו מעורבים בתקרית.

אתמול נמשכה התסיסה בשטחים, לאחר שעם תום תפילות יום השישי במסגדים, התפרעו אלפי פלסטינים והתעמתו עם כוחות הביטחון במוקדים רבים בכל רחבי הגדה. לפי דיווחים שונים, נפגעו עשרות מהם בדרגות פציעה שונות. במקביל, נפצע קל שוטר משמר-הגבול מלבנה שהושלכה לעברו בחברון.

רף המתיחות בגדה עלה בעקבות שביתת הרעב שנוקטים ארבעה אסירים פלסטינים הכלואים בבתי סוהר בישראל - ועל רקע התקרבות מועד הביקור שיערוך בישראל נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, בחודש הבא.