בצהריים: המהומות בשטחים התחדשו

עם סיום תפילות יום השישי יצאו מאות פלסטינים לרחובות להפגין למען שחרור האסירים השובתים רעב בכלא הישראלי. המפגינים יידו אבנים לעבר כוחות הביטחון וגלגלו צמיגים בוערים. עימותים נרשמו גם במזרח ירושלים

מתיחות ביטחונית בשטחים: תפילות יום שישי הגיעו לסיומן והביאו את האות למאות פלסטינים לצאת אל הרחובות ולהפגין בדרישה לשחרר את ארבעת האסירים השובתים רעב בבתי הכלא בישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במחסום ביטוניא הסמוך לכלא עופר מתעמתים הפלסטינים עם כוחות הביטחון. "אם אחד מהם ימות בכלא הישראלי יכולה להיפתח אינתיפדה שלישית", הזהיר אתמול אחד המפגינים. בישראל נערכו מבעוד מועד לאירועים האלימים שעלולים להסלים.

מוקדם יותר היום דווח כי שניים מהאסירים פונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים. בשירות בתי הסוהר מדגישים כי שניים מהארבעה שברו את שביתת הרעב בחודש האחרון וכי לא נשקפת כל סכנה לחייהם.

גם בשער המוגרבי במזרח ירושלים נרשמו עימותים אלימים לאחר שעשרות פלסטינים יידו אבנים לעבר כוחות הביטחון שהשיבו ברימוני הלם ופיזרו את המפגינים ללא נפגעים.

אמש נפצעו עשרות פלסטינים בהפגנה דומה שנערכה סמוך לרמאללה. המפגינים עשו את דרכם לעבר כלא עופר, ידו אבנים וגלגלו צמיגים בוערים שהשיבו באמצעים לפיזור הפגנות. מיידוי האבנים נפגעו קל שלושה עיתונאים ישראלים שטופלו במקום.