המתיחות בשטחים: "מתנחלים שרפו שישה כלי רכב בכפר ליד שכם"

סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" מדווחת כי הלילה נכנסו עשרות מתנחלים לכפר קוסרה, ירו באוויר והציתו רכוש השייך לתושבי המקום. ברחבי הגדה יש הבוקר כוננות גבוהה של כוחות הביטחון מחשש שהפגנה גדולה למען האסירים הפלסטינים, המתוכננת להתקיים באזור כלא עופר, תהפוך אלימה

דיווח: "מתנחלים הציתו כלי רכב". ארכיון (רויטרס)

הגדה המערבית מתחממת: על רקע מחאת האסירים הפלסטינים השובתים רעב וההיערכות של מערכת הביטחון להפגנה אלימה היום באזור כלא עופר, נמשכות ההתנגשויות בין מתנחלים לפלסטינים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" מדווחת כי עשרות מתנחלים מהמאחז "אש קודש" חדרו הלילה לכפר קוּסרה באזור שכם, שבו נפצעו אתמול קל שני חיילי צה"ל במהלך עימותים, ושרפו שישה כלי רכב השייכים לתושבי המקום. על פי הדיווח, הם ירו באוויר והשחיתו רכוש.

מצה"ל נמסר כי הדיווח על ההתפרעות בכפר נבדק, ואילו בהתנחלות אש קודש דחו הבוקר בתוקף את הטענות. "אצלנו ישנו הלילה. תושבי קוסרה שעסוקים בימים האחרונים בתקיפת תושבים וחיילים מנסים להפוך את עצמם לקורבן", אמר לחדשות 2 באינטרנט דובר ההתנחלות אהרון קצוף. לדבריו, "יכול להיות שהצבא פעל בכפר הלילה ויכול להיות שזה ריב חמולות בינם לבין עצמם".

חשש ממהומות ליד כלא עופר. ארכיון (רויטרס)

כוננות גבוהה בגדה מחשש למהומות

האירוע מגיע על רקע כוננות גבוהה במיוחד של צה"ל והמשטרה הבוקר ברחבי הגדה המערבית ובעיקר באזור רמאללה, בשל הפגנה פלסטינית גדולה שמתוכננת להיערך סמוך לכלא עופר.

כוחות הביטחון נערכים בכוחות מתוגברים לקראת ההפגנה שמארגנים אנשי הפת"ח והוועדות העממיות בדרישה לשחרר את האסירים הפלסטינים ששובתים רעב. על פי הדיווחים, חלק מהמפגינים מתכננים לנסות לפרוץ אל תוך הכלא.