"יש למצות את הדין עם בכירים בשב"ס"

גורמים במערכת אכיפת החוק מתייחסים לממצאי חקירת מותו של האסיר X וטוענים: "אסור להסתפק בדרגים הזוטרים – צריך למצות את הדין עם גורמים בכירים בשירות בתי הסוהר"

בזמן שהדוח על חקירת מותו של האסיר X עוסק בסוהרי שירות בתי הסוהר, גורמים במערכת אכיפת החוק מכוונים דווקא גבוה יותר. "אסור להסתפק בדרגים הזוטרים", אומרים הגורמים במערכת. "צריך למצות את הדין עם גורמים בכירים בשירות בתי הסוהר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לטענת אותם גורמים במערכת אכיפת החוק, ישנה בעייתיות בכך ש"הבכירים שהיו בשירות בתי הסוהר בזמן התאבדותו של האסיר X, עדיין נמצאים בשירות".

חלק מממצאי חקירת מותו של "האסיר X" בתאו בכלא איילון הותרו בצהרים לפרסום. "המנוח נמצא תלוי בחדר המקלחת כשעל צווארו סדין", כתבה השופטת דפנה בלטמן-קדראי. "מצאתי כי יש ראיות לכאורה לאשמתם של גורמי שב"ס". עם זאת הדגישה השופטת כי המעשה של המנוח היה רצוני.

בשירות בתי הסוהר הגיבו לדוח מיד עם פרסומו. "שירות בתי הסוהר מודע לגודל האחריות המוטלת על כתפיו בשמירה על חייו של כל אסיר ועצור באשר הוא", נמסר. "לאור זאת, מייחס הארגון חשיבות רבה בהתמודדות עם סוגיית האובדנות בקרב המוחזקים במתקני הכליאה".

באשר לפרשה המדוברת, נכתב בתגובה של שירות בתי הסוהר כי "החלטת כבוד נשיאת בתי המשפט במחוז המרכז, השופטת דפנה בלטמן-קדראי, בתיק חקירת סיבות המוות - כפי שהותרה לפרסום - נלמדת על היבטיה השונים. יודגש כי בשנים האחרונות נקט שירות בתי הסוהר במגוון פעולות חדשניות ומאומצות שצימצמו את מספר המתאבדים בצורה דרסטית״.