לגלגל סיגריות, לא לשתות שוטים ולבשל בבית. כך צה"ל ממליץ לחיילים לחסוך

פרסום ראשון: מסמך שהגיע לידי חדשות 2 Online מראה כיצד צה"ל מלמד את החיילים לחסוך על מנת לא להיכנס לחובות בבנק. בין ההמלצות: לא לאכול בחוץ, לקנות ב-OUTLET ולא לצאת למסיבות כל שבוע. ואיך להגדיל את ההכנסות? לחלק עיתונים ולמלצר. הרשימה המלאה

אילוסטרציה (פלאש 90, תומר נאוברג)

המשכורת הצבאית דלה מאוד וחיילים רבים נקלעים במהלך השירות לחובות - זאת למרות שהוריהם מסייעים להם כלכלית. בצבא מנסים להילחם בתופעה, ובין היתר הכשירו באחרונה את מש"קיות הת"ש (תנאי שירות) בעיסוק הכלכלי. בין היתר, הן צריכות להציע לחיילים דרכים שבהן ניתן לחסוךבמסמך שהגיע לידי חדשות 2 Online שאותו  על החיילים למלא מפרט צה"ל את ההמלצות לחיסכון לפי נושאים.

 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

 

חברת "אוצר", המתמחה בייעוץ אימון והדרכות בתחום כלכלת הפרט והמשפחה, זכתה במכרז של צה"ל ובנתה לאגף כוח האדם טפסים ייחודיים שתפקידם להבנות עבור המש"קיות את תהליך הליווי של החייל, בהתאם למציאות ולצרכי החיילים.

 

בחברה מקיימים פורומים עם משקיות ת"ש, קצינות ת"ש וסגל בכיר בצה"ל כדי לנתח את הבעיות שהן מתמודדות איתן כיום, את הפתרונות המוצעים ואת תהליכי העבודה. בין היתר הם מעבירים תכנים מעולם האימון וההנעה לפעולה למשקיות ת"ש תוך הדגשת ערכים נחוצים לליווי אפקטיבי, קשוב ונטול שיפוטיות.

 

 

 

בין היתר, יש גם הצעה להגדיל את ההכנסות. בין היתר מוצע לחיילים לעבוד בחלוקת עיתונים, שמרטפות, מלצרות, שיעורים פרטיים וקייטרינג.

 

המטרה למעשה היא התאמת הפתרונות לפרופיל החייל במטרה למנוע כניסה עתידית לסיטואציות כלכליות בעייתיות. באמצעות הכלים, הידע והשיטות המוטמעות בשיטת העבודה של המש"קית מתאפשרת התאמה מיטבית של הפתרונות הקיימים בשילוב הדרכה והכוונה לניהול כלכלי נבון של החייל.

 

התכנית הצבאית, שנקראת "נשארים במסגרת" היא תכנית הכשרה למערך הת"ש בצה"ל בתחום כלכלת הפרט, אותה יזם מר טל עקרוני, מומחה בחינוך פיננסי.תכנית ההכשרה מורכבת משני ימי עיון אינטנסיביים, המועברים על ידי מנחי החברה, אשר עברו הכשרה ייעודית להעברת התכנים והמתודולוגיה לקהל יעד זה.

 

"אנחנו עושים פה עבודה חשובה", אמר אורי היימן, מנכ"ל חברת אוצר. "מעבר לסיוע שיינתן לאלפי חיילים, משקיות הת"ש זוכות להכיר מושגים כלכליים שלא הכירו עד כה ולומדות כיצד לחסוך, לנהל תקציב ולהתנהל כלכלית בצורה נבונה יותר. התכנית מאפשרת סיוע עמוק יותר לחיילים הנקלעים לחובות ומתן חכה ולא רק דגים".

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv