הרמטכ"ל מרגיע: "הסבירות לשימוש בנשק כימי מסוריה נמוכה"

על רקע הסיוע הרפואי שהעניק אתמול צה"ל לשבעה מורדים סורים, התייחס היום הרמטכ"ל גנץ לאיום הנשק הכימי ואמר כי הסבירות לשימוש בנשק זה לא גבוהה. "אנחנו נערכים מבצעית עם כוחות, מכשולים, אמצעים, ועם תפיסות פעולה", הבהיר. על סוגיית השוויון בנטל אמר: "בסוף צריך לדעת להשתלב"

הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ התייחס היום לאיום הנשק הכימי של סוריה והעריך כי כרגע אין סכנה של ממש לישראל. "הסבירות לשימוש בנשק כימי מכיוון סוריה מאוד נמוכה", הבהיר גנץ בשיחה עם תלמידי תיכון בירושלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"יש לכך פתרונות הגנתיים, יש לכך פתרונות התקפיים, ואני לא חושב שזאת הבעיה הראשונה שתקרה", אמר הרמטכ"ל. גנץ ציין כי במערכת הביטחון מקווים לשקט, אך נערכים לכל תרחיש. "מקווים זאת לא תכנית עבודה, ולכן אנחנו נערכים מבצעית עם כוחות, מכשולים, אמצעים, ועם תפיסות פעולה. נדע לקדם כל איום שיבוא מהזירה הזאת", הסביר גנץ.

דבריו נאמרים על רקע החלטת צה"ל לפנות אתמול שבעה מורדים סורים פצועים שהגיעו לאזר הגדר הגבול לבית החולים זיו בצפת. מצבו של אחד מהם הוגדר קשה, אך מבית החולים נמסר במהלך היום כי חל שיפור חלקי במצבם.

גנץ התייחס בשיחה עם התלמידים גם לסוגיית השוויון בנטל, שעלתה לאחרונה לכותרות בעיקר בשל המחלוקת בין המפלגות, שמקבלת ביטוי בדרישות המועלות במשא ומתן הקואליציוני על הרכבת הממשלה. "בסוף צריך לדעת להשתלב", אמר גנץ. "חרדים יבואו לצבא, יתרמו לצבא, יתרמו למדינה, יתרמו לעצמם ויישארו חרדים וחזקים באמונתם. אין לי שום כוונה שצה"ל יהפוך אותם למשהו אחר ממה שהם".