אוסטרליה: נחקור את מותו של בן זיגייר

התאבדותו בתא הבידוד בכלא איילון של "סוכן המוסד" ממשיך לייצר כותרות, ובאוסטרליה הודיעו כי יפתחו בחקירה וידרשו מישראל תשובות לשאלות באשר לנסיבות המוות המסתורי. שר החוץ האוסטרלי בוב קאר אמר כי המטרה היא "לבחון את כל הקשרים הקונסולאריים בין שתי המדינות, כולל היחסים בין סוכנויות הביון"

באוסטרליה לא מסתפקים בחקירה הישראלית בפרשת נסיבות מותו בכלא של האסיר X: שר החוץ האוסטרלי בוב קאר הודיע כי משרדו יפתח בחקירת התאבדותו של בן זיגייר, מי שלכאורה הופעל על ידי המוסד, נכלא בבידוד ושם קץ לחייו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

תאוריות קונספירציה שונות כבר פותחו בתקשורת האוסטרלית, וכעת החליטה הממשלה בקנברה לבדוק בעצמה את הטענות - ולדרוש תשובות גם מישראל. שר החוץ קאר אמר שבמשרדו כבר החלו בגיבוש דוח על הפרשה, "שיחקור את כל הקשרים הקונסולאריים בין אוסטרליה לישראל, כולל הקשרים בין סוכנויות הביון של שתי המדינות".

"ביקשנו מממשלת ישראל לתרום לדוח", אמר קאר לעיתונאים. "אנחנו רוצים להעניק להם את ההזדמנות להעניק לנו הסבר. תהיה לזה השפעה פרקטית במקרים בעתיד שבהם אזרחים אוסטרלים יקבלו יחס דומה".

"המפתח הוא לקבל את כל המידע"

שר החוץ האוסטרלי הסביר: "אני צריך לדעת איזה קשר קיים בין הסוכנויות האוסטרליות ואלה של ישראל ואני צריך לראות מה הישראלים רוצים לומר לאוסטרליה. המפתח הוא לקבל את כל המידע".

כשנחשפה הפרשה טען תחילה השר האוסטרלי כי ממשלת אוסטרליה לא עודכנה באשר למעצרו של זיגייר, אך תוך ימים ספורים הוא חזר בו והודה כי קנברה קיבלה מידע מישראל על המעצר בפברואר 2010, עשרה חודשים לפני מותו של זיגייר.