בכיר המוסד לשעבר איתן: "ייתכן ויש עוד אסירי X בישראל"

בכיר המוסד לשעבר רפי איתן אמר בריאיון לגלי צה"ל כי ייתכן וישנם עוד אסירים עם זהות בדויה בבתי הכלא בישראל. הוא גם הביע חשש שישראל תיפגע בשל פרסום תצלומיו: "עדיין לא למדנו איך להתמודד עם זה". השופט בדימוס טירקל: "הצעדים ננקטים כדי להגן על הביטחון"

עוד אסירים כמו זיגייר? (SMH)

האם בתאי מעצר נוספים בישראל מוחזקים אסירי X כמו בן זיגייר? בכיר המוסד לשעבר רפי איתן אמר הבוקר בריאיון לתכנית "בוקר טוב ישראל" עם אפי טריגר בגלי צה"ל כי ייתכן ויש עוד אסירים בעילום שם שמוחזקים בכלא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"יכול להיות שיש עוד אסירים המוחזקים בעילום שם מפני שמדינת ישראל לא דומה לאף מדינה אחרת. ישראל נמצאת במלחמה מתמשכת אשר מחייבת טכנולוגיה מסוג כזה או אחר", הבהיר הבוקר. "ישראל היא אי הנמצא בתוך ים עוין של מדינות שלצערי נמצאות עדיין במאה ה-14".

לדבריו, "האיום על ישראל מתמשך וקיים ולכן אין שום ברירה - צריך לקיים מערכות מהסוג הזה שמתופעלות על ידי שירותי המודיעין שלנו, למרות מה שקורה בתקשורת העולמית". הוא גם ציין כי הסתרת אסיר היא אחד מהכלים שמדינת ישראל אימצה בכדי להגן לעצמה: "עצם הגילוי של האסיר והבאת התצלומים שלו ברבים מביא לכך שבמקומות בהם הוא עבד ייחשפו האנשים אשר הוא יצר איתם קשר או עבדו יחד איתו לטובתנו - לכן אין ברירה במקרים כאלה אלא לשמור על איש כזה".

הבכיר לשעבר הביע ביקורת על ההתמודדות של המדינה עם הפרסומים השונים בישראל. "היום קשה מאוד להסתיר מידע, כל אחד יכול ללחוץ על כפתור ולהפיץ נושא שכזה בכל העולם, ואנחנו עדיין לא למדנו איך להתמודד עם זה - במקום לעצור פרסום היה צריך לייצר פרסומי נגד ואף הטעיה".

טירקל: "הצעדים ננקטים כדי להגן על הביטחון"

שופט בית המשפט העליון בדימוס שעמד בעבר בראש ועדה שדנה בחקירת אסירים מול החוק הבינלאומי, יעקב טירקל אומר כי בעבר היו כבר מספר מקרים כאלה. "במשך השנים התגבשו מספר נהלים שמבטיחים שהבידוד, ההפרדה כל מה שעושים לאסיר כזה יהיו בפיקוח שיפוטי מלא", אמר בריאיון לגלי צה"ל. "זאת לא יכולה להיות החלטה שרירותית של מישהו ואדם נעלם".

לדבריו, "בישראל יש פיקוח ואנחנו צריכים לזכור שהצעדים האלה ננקטים להגן על הביטחון של כל אחד ואחד מאיתנו, מכיוון שמידע שדולף יכול לגרום לפגיעה בכל אחד מאיתנו". עוד הוסיף כי "הצד השני של העניין הוא שאנחנו צריכים לשמור מכל משמר על האנושיות שלנו".

פרשת האסיר X - הסיקור המלא:

עדות צוותי ההצלה: "לא נמצא שום אמצעי להתאבדות"

דיווח: בן זיגייר היה ממחסלי מבחוח

"בעולם החדש אי אפשר להסתיר דברים"

שר החוץ האוסטרלי: "דרשנו מישראל לערוב לשלומו של זיגייר"

ראש המוסד: לא להשתיק את הח"כים

דיווח: "בן זיגייר עבד בחברה שסחרה עם אירן"

האם בן זיגייר "החליף צדדים" כסוכן?