תיעוד: רוצח נמלט מהכלא וחצה את הגבול לסוריה

מצלמות צה"ל המוצבות בגדר הגבול ברמת הגולן הצליחו לתעד בשבועות האחרונים הסתננות לשטח סוריה של שני בני אדם, אחד מהם אסיר בחופשה. בתמונות הם נראים חותכים את הגדר - וחוצים את הגבול לעבר השכנה מצפון. כך זה נראה

לפני כשבועיים, כשהדיווחים על זליגת מלחמת האזרחים בסוריה לשטח ישראל היו בשיאם, הצליחו מצלמות צה"ל לתעד שלוש דמויות בגדר הגבול: שני גברים נראו חותכים את הגדר בניסיון לעבור לשכנה מצפון, כשאדם נוסף עומד נינוח עם הידיים בכיסים - וצופה במתרחש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כעבור שתי דקות, נראו השניים כשהם מעמיסים את התיקים שברשותם על גבם, נפרדים מן האיש שליווה אותם ומדלגים לכיוון מזרח - לעבר הבירה הסורית דמשק.

כרבע שעה לאחר הרגע שבו אותרו במצלמות האבטחה הצבאיות, לא נראה אף כוח צבאי בשטח. בינתיים, ככל הנראה, הגיעו השניים עמוק לשטח סוריה וחברם, שנותר בישראל, נראה כמשוחח בטלפון הסלולרי - ולאחר מכן פותח בריצה מהירה ונמלט מהמקום.

תחילה, היו סבורים בצבא כי מדובר בסוחרי סמים - ולכן הזעיקו את השוטרים, שגילו, כי מי שעבר את הגבול הוא אסיר נמלט בן 24 מטמרה, שרצח בדקירות לפני שבע שנים צעיר בן 18, ורק שעה קודם לכן זכה לחופשה מכלא חרמון.

מאוחר יותר התברר כי מי שסייע לו ונעצר, הוא אחיו, שטען כי "לא היה מודע לתכניותיו לברוח לסוריה". "מרשי לא סייע בשום אופן לאחיו להימלט מהארץ", מסר פרקליטו, עו"ד שאדי דאבח.

מדוח שהגיע לידי חדשות 2 עולה כי בשירות בתי הסוהר הסתמכו על קבוצות טיפוליות שבהן השתתף הרוצח ולכן קבעו כי "אין מניעה מבחינה סוציאלית ליציאתו לחופשה". עם זאת, לא שכחו לאחל לו "חופשה נעימה ", שממנה, כך נראה - כבר לא ישוב.