התאומים שלא נפרדו - אפילו בצבא

אברהם ואבנר יצחק, שהתגייסו יחד אך פנו איש איש לדרכו הצבאית, זה לגולני וזה לצנחנים - נפגשו בשנית בקורס מפקדי כיתות של חיל הרגלים - והגיעו לקו הסיום יחד. "מה שהפריד בינינו היה הצבא, אבל הקורס שעברנו החזיר אותנו לעבר", אמרו

"הקורס שעברנו איחד בינינו". התאומים (דובר צה"ל)

לא בכל יום זוכים שני תאומים זהים לסיים יחד כברת דרך משותפת במסגרת הצבאית: דרכיהם של אברהם ואבנר יצחק מקריית מלאכי נפרדו כבר עם הגיוס, אך נפגשו שוב במהלך קורס מ"כים שעברו השניים בבית הספר למקצועות החי"ר - שאל קו הסיום שלו הגיעו במשותף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ידענו שנהיה יחד בבית הספר למקצועות החי"ר רק שבוע לפני תחילת הקורס", שחזר אברהם, המשרת בחיל הצנחנים, את האיחוד עם אחיו מחטיבת גולני. "בכל המסגרות בחיים היינו יחד", הסביר אבנר. "מה שהפריד בינינו היה הצבא, אבל הקורס שעברנו החזיר אותנו לעבר. זו הייתה הרגשה טובה מאוד", הוסיף.

כמו בחיים, גם בצבא לא הצליחו החברים והמפקדים של האחים יצחק להבדיל ביניהם - אך עם הזמן התרגלו: "המפקדים והמ"כים התבלבלו בינינו המון. אפילו פעם אחת החלפתי את אבנר בשמירה. בסוף הלכתי לשמור איתו. יצאנו יחד בכל השבתות".

"היו לשירות יחד יתרונות", המשיך אבנר. "תמיד התייעצתי עם אברהם בכל דבר. גם התנדבנו פעם לסגור שבת יחד". כעת כל אחד מהם ייצא לדרך אחרת - הפעם כמפקדי כיתות. "ההרגשה קצת מבאסת, אבל אלו החיים. דיברנו המון על זה והכי חשוב הוא שלקחנו הרבה דברים טובים מהתקופה הזו", ציין.

כעת השניים מקווים להמשיך ולהתקדם בצה"ל. "אני אומר לכולם, גם לכל מי שלא חושב שהוא יכול לצאת לפיקוד, לכו על זה ותנו הכל", אמר אברהם. "הקורס כיפי, מלמד ועוזר לאנשים. אם נפלתם - בסוף תקומו", סיכם.