דיווח: בן זיגייר נמנה עם מחסלי מבחוח

גם לאחר הפרסומים הרבים בפרשה, עדיין לא ברור מה הייתה סיבת כליאתו של "סוכן המוסד", שהתאבד ככל הנראה בתא המבודד בכלא איילון. העיתון הכווייתי אל ג'רידה מדווח כי זיגייר השתתף בפעולת החיסול של בכיר חמאס מחמוד מבחוח בדובאי, ולאחר מכן התוודה בפני הרשויות המקומיות על המעשה בתמורה להגנה

זיגייר ממחסלי מבחוח?, ארכיון (חדשות 2)

פרשת האסיר X ממשיכה להסתעף ופרטים חדשים נחשפים כל הזמן. היום מדווח עיתון כווייתי כי בן זיגייר שירת ביחידת המוסד שאחראית לחיסולו של בכיר חמאס מחמוד מבחוח בדובאי לפני כשלוש שנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

העיתון אל ג'רידה מצטט מקורות מערביים עלומים, שטוענים כי זיגייר, "סוכן המוסד" שהתאבד בכלא הישראלי, היה אחד ממחסליו של מחמוד מבחוח, בכיר חמאס שהיה אחראי על פי פרסומים שונים למערך ההברחות של חמאס. הוא חוסל בדובאי ב-19 בינואר 2010.

לדברי המקורות, זיגייר יצר קשר עם הרשויות בדובאי לאחר החיסול ומסיבה שטרם התבררה עד כה, סיפר בפרטי פרטים על הפעולה. בתמורה הבטיחו לו הרשויות המקומיות הגנה. על פי הפרסום, כוח ישראלי הצליח להגיע למקום שבו הסתתר, משם נחטף זיגייר ונכלא באשמת בגידה בתא הבידוד בכלא איילון.

באל ג'רידה טענו עוד כי זיגייר היה חלק מקבוצת מחסלים בשם "יחידה 131" שנועדה לבצע פעולות דומות לזו של חיסול מבחוח, וזאת לפני שעבר "לצד השני".

האוסטרלים מודים: ידענו על המעצר 

יממה אחרי חשיפת פרשת "האסיר X" בתחקיר באוסטרליה, הודה שר החוץ בוב קאר בפני ועדת הסנאט האוסטרלי כי הממשל אכן ידע על מהלך מעצרו של בן זייגר בישראל. על פי הדיווח שפרסמה סוכנות הידיעות AP, המידע הועבר לאוסטרלים באמצעות ערוצי המודיעין כבר בפברואר 2010.

על פי הדיווח, שר החוץ האוסטרלי הבהיר כי ארצו דרשה מישראל ערבויות לביטחונו של "האסיר X" לאחר שנודע על דבר מעצרו. הוא אמר כי ישראל הבטיחה לאוסטרלים שזכויותיו הבסיסיות של זיגייר, המוקנות לו על פי חוק, יכובדו וכי האסיר יזכה בייצוג משפטי על פי בחירתו. בנוסף, ישראל הבטיחה כי בני משפחתו של זיגייר יעודכנו על מעצרו והוא ייזכה לתנאי מעצר נאותים.

פרשת האסיר X - הסיקור המלא:

"בעולם החדש אי אפשר להסתיר דברים"

שר החוץ האוסטרלי: "דרשנו מישראל לערוב לשלומו של זיגייר"

ראש המוסד: לא להשתיק את הח"כים

דיווח: "בן זיגייר עבד בחברה שסחרה עם אירן"

האם בן זיגייר "החליף צדדים" כסוכן?

המדינה מצמצמת את האיסור ומודה בקיומו של "אסיר X"

פרשת "האסיר X": זיגייר עבר התמחות במשרדו של השר נאמן

הכתב האוסטרלי: "שיטת המוסד - להחליף שם יהודי לשם אנגלו-סקסי"

אביו של "האסיר X" שובר שתיקה: זה כואב מדי