רק תרגיל: ילדי בתי הספר מתפנים בעקבות התקפת טילים

אם גם אתם שמעתם בשעות הבוקר צפירה, אתם יכולים לנשום לרווחה – מדובר בתרגיל בלבד, שמדמה תרחיש של נפילת טילים בעורף ישראל. צפירה עולה ויורדת נשמעה בכל רחבי הארץ בזמן שהתלמידים היו בהפסקה ותפסו מחסה במרחבים המוגנים. צפו בתרגול שנערך בבית הספר ת"לי ברעננה

מערכת החינוך מתרגלת היום בבתי הספר ובגני הילדים תרחיש של נפילת טילים, שבמסגרתו נשמעה בשעה 10:05 האזעקה המוכרת. התרגיל כוון לשעות הבוקר, כשהילדים נמצאים בהפסקה. התרגיל נפתח בצפירה, שנשמעה בכל הארץ, מלבד בעוטף עזה, ובתרגול של פינוי הילדים למקלטים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

התרגיל מדמה תרחיש של מתקפת טילים על ישראל המצריכה פינוי מהיר למרחבים מוגנים, ולכן התלמידים נדרשו להגיע לבד מחצר בית הספר למרחב המוגן. ההוראה במקרה שבו לא ניתן להגיע למרחב, הייתה לשכב על הרצפה ולהתגונן בהתאם להוראות.

בתרגיל השתתפו כל גופי הביטחון הגדולים ובהם פיקוד העורף, משטרת ישראל, מד"א, מכבי אש והרשויות המקומיות. במוסדות החינוך ברחבי הארץ בוצעו בתקופה האחרונה תרגילים מקדימים ומדריכות האוכלוסייה לשעת חירום של פיקוד העורף נפגשו עם התלמידים והכינו אותם לקראת התרגיל הארצי הגדול.

דיכטר: "מה שעובד בשגרה יעבוד בחירום"

דיכטר מפקח על התרגיל (חדשות 2)

השר להגנת העורף אבי דיכטר צפה בתרגול בבית הספר היסודי תל"י ברעננה, שבו תורגלו 311 ילדים בכניסה לחדרים המוגנים ולמקלטים. "אין מה לעשות, מה שעובד בשגרה יעבוד בחירום", הסביר דיכטר. "פיקוד העורף מדמה והיוזמה חשובה, ברוכה, ופה אנחנו רואים רק את הדוגמה שלהם".

"לתרגיל אין לו קשר לשום תקופה", הרגיע השר דיכטר ושיבח את ההיערכות. "אפשר לראות את החוברת, זה מאסטרפיס של עבודת הכנה. הלוואי ואפשר יהיה לשכפל את זה לכל הארץ", החמיא גם לבית הספר בו התארח.

לסקירה במקום הגיע גם אלוף פיקוד העורף, אייל אייזנברג. "התרגיל נעשה במסגרת תוכנית עבודה גם של משרד החינוך וגם שלנו", ציין האלוף אייזנברג. "הוא מתרגל את כל המדינה בהתקפת טילים".

תרחיש קשה של אזעקה בזמן הפסקה

ילדי בית הספר תל"י (חדשות 2)

גם מפקד פיקוד העורף שיבח את ההיערכות של בית הספר תל"י: "בניגוד לשנים קודמות - מדובר הפעם בתרחיש קשה של אזעקה בזמן הפסקה, כשהילדים מפוזרים. יש כאן הכנה מצוינת של רעננה שמארחת אותנו. אין ספק שהחוסן של מערכת החינוך ייקבע רבות לגבי החוסן של מדינת ישראל והיכולת שלנו בעתיד להתמודד עם אירועים בעורף".

נערכים לתרגיל (חדשות 2)

מנכ"לית משרד החינוך דלית שטאובר עדכנה כי מדובר בפעילות רגילה לחלוטין. "מערכת החינוך נערכת באופן שגרתי ואנו מקיימים מספר תרגילים לאורך כל השנה. אנחנו ערוכים. נאלצנו להוכיח את זה במבצע עמוד ענן, ונקווה שנצטרך רק לתרגל ולהיות ערוכים ולא להזדקק לפעילות בזמן אמת".

אל בית הספר ברעננה הגיע גם נציב שירות הכבאות וההצלה שחר איילון וכוחות מד"א נערכו בכל בתי הספר למתן מענה רפואי במידת הצורך.