ראש המוסד: לא להשתיק את הח"כים

המערכת הפוליטית הפכה לזירת התגוששות לאחר שמספר חברי כנסת הפרו את איסור הפרסום וחשפו אותה במהלך ישיבת המליאה. ואולם, "ידיעות אחרונות" מדווח כי למרות חילופי ההאשמות ביניהם, ראש המוסד תמיר פרדו הביע את תמיכתו בהם. "אסור לפגוע בעצמאותם", הבהיר פרדו

לצד הדיווחים הנוגעים לפרטי פרשת האסיר X, המערכת הפוליטית סערה אתמול לאחר שמספר חברי כנסת התעלמו מן האיפול התקשורתי שהוטל על הפרשה וחשפו אותה במהלך ישיבת המליאה. ולמרות זאת, "ידיעות אחרונות" מדווח הבוקר כי הח"כים זכו לתמיכה מכיוון בלתי צפוי - ראש המוסד תמיר פרדו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אסור שתהיה שום טענה כלפי חברי הכנסת שמילאו את תפקידם כפי שמאפשר להם החוק", הבהיר ראש המוסד והוסיף כי "לא יעלה על הדעת במדינה דמוקרטית לפגוע בהם בשל כך". הדברים נאמרו לאחר שביום ג' הפנו יו"ר מרצ זהבה גלאון, ח"כ דב חנין מחד"ש וח"כ אחמד טיבי שאלות הקשורות לפרשה לשר המשפטים יעקב נאמן בעת נאומו בפני הכנסת.

על פי הדיווח, פרדו ציין בפני מקורביו כי אסור לטענתו להגביל את זכותם של חברי הכנסת לפעול או את החסינות שלהם בעניין. "אם מישהו טוען שיש לעשות זאת - מדובר בקשקוש מוחלט", אמר והוסיף: " אם מישהו היה שואל אותי, הייתי אומר שאסור לפגוע בעצמאותם ובתפקידם". פרדו הסביר את הדברים בכך שזהו תפקידם של חברי הפרלמנט במדינה הדמוקרטית וכי יש לאפשר להם למלא אותו על פי אמונתם.

פרשת האסיר X: הסיקור המלא 

זיגייר הכחיש: אני לא מעורב בריגול

גלאון: תירוץ ביטחוני לסתימת פיות

בכיר לשעבר בביון האוסטרלי: "חשיפת הפרטים - איום מיידי על ישראל"

ליברמן נגד הח"כים שדיברו: "ניסיון לפגוע בביטחון המדינה"

צפו בתחקיר האוסטרלי: "האסיר X"

"האוסטרלי שהתאבד בכלא: איש מוסד"