"כוח דביר": רופאים יבקרו בבסיסי צה"ל גם בשבת

שנה עברה מאז מותו של החייל דביר מור ז"ל, וחקירת הנסיבות עדיין נמשכת. הוריו של החייל שנפטר כתוצאה מחיידק אלים, לאחר שלא זכה לטיפול רפואי בזמן, החליטו להקים מערך התנדבותי של 150 רופאים שיבקרו בבסיסי צה"ל בסופי השבוע

הוריו של דביר מור ז"ל, חייל שנפטר בשנה שעברה במהלך הטירונות החליטו להקים את "כוח דביר" - מערך רפואי של מומחים בתחומם שיתנדבו לצה"ל בכדי למנוע מיחידות השטח לעבור סוף שבוע שלם ללא רופא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

דביר, שהיה ספורטאי מצטיין, בחר ללכת למסלול הקרבי והתגייס ליחידת שלדג. במהלך אחד מאימוני הטירונות הוא התלונן בפני מפקדיו על כאבים חזקים, אבל בבסיס הטירונים לא היה רופא במהלך אותו סוף שבוע.

הוא פונה לבית החולים רק לאחר שלושה ימים, אבל זה כבר היה מאוחר מדי. החיידק האלים בגופו התפשט וגרם למותו. התחקיר על המקרה טרם פורסם, אבל במשפחתו של דביר החליטו למנוע כבר עכשיו את הטרגדיה הבאה והקימו את "כוח דביר".

"הטיפול יהיה מקצועי ומהיר יותר ממה שדביר זכה לו"

"מקווים שהכוח יענה על המטרה". רון מור (חדשות 2)

במסגרת הקמת המערך המיוחד, הספיקו בני המשפחה לגייס כבר כ-150 רופאים - כולם מומחים בעלי שם - שהסכימו להתנדב לצה"ל בכדי לוודא שהמקרה של דביר לא יחזור על עצמו בקרב חיילים אחרים. משמעות הדבר היא שהרופאים יבקרו בסופי השבוע ביחידות השטח.

בשבוע שעבר הושג גם סיכום עם חיל הרפואה על אופי ההתנדבות, והמיזם צפוי לצאת בקרוב לדרכו. "כל אחד יכול להיקלע למצב הזה", אמר בריאיון לחדשות 2 רון מור, אביו של דביר ז"ל. "הנקודה היא שהטיפול יהיה מקצועי ומהיר יותר ממה שדביר זכה לו. אנחנו מקווים שהכוח הזה יענה על המטרה שלו".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "צה"ל משתתף בצער המשפחה. בפגישה שנערכה בין קצין רפואה ראשי לבין המשפחה ונציגיה הודגש כי לא קיים פער ברופאים בגדודים ובבסיסי ההכשרות. יחד עם זאת חיל הרפואה ישמח לקבל לשורותיו מתנדבים בתחומי רפואה שונים כפי שהיה נהוג עד היום". באשר לחקירת מותו של החייל דביר מור מסרו בדובר צה"ל כי "נסיבות מותו נמצאות בחקירת פרקליט צבאי ראשי וטרם סוכמה החקירה".