האקר לבנוני פרץ לאתר אוניברסיטת חיפה ופרסם פרטי סטודנטים

בעמודו האישי ברשת הטוויטר, פרסם איש המחשבים קישורים למאגרי נתונים המכילים את פרטיהם של אלפי סטודנטים הלומדים במוסד האקדמי. "עשיתי זאת למען ילדי פלסטין", כתב ההאקר בהודעה. מאוניברסיטת חיפה נמסר, כי "הנושא נמצא בטיפול הגורמים המתאימים"

אוניברסיטת חיפה. ארכיון (שי פוקס)

פרצת אבטחה חמורה במחשבי אוניברסיטת חיפה: האקר לבנוני פרסם היום הודעה בחשבון הטוויטר שלו, שלפיה הצליח לחדור למאגרי המידע של המוסד האקדמי הנחשב. לדבריו ועל פי המסמכים שהפיץ - בידיו מצויים פרטיהם וסיסמאותיהם של אלפי סטודנטים הלומדים באקדמיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי החשד, השרתים שנפרצו הם מסוג MySQL, המשמשים ליצירת בסיסי נתונים. ככל הנראה, על השרתים הללו אוחסנו פרטיהם של הסטודנטים באוניברסיטה. על פי המאגרים שפורסמו ברשת, נראה כי ההאקר הלבנוני הצליח לחשוף את שמות המשתמש וסיסמאות הדואר האלקטרוני של אלפי תלמידים בפקולטות השונות וכן את פרטיהם האישיים.

"עשיתי זאת למען ילדי פלסטין", ציין בהודעה שפרסם בעמוד הטוויטר שלו, לצד קישורים אל הנתונים שהצליח לדלות, לדברו, ממאגר האוניברסיטה. "אנו אוהבים אתכם ותומכים בכם".

מאוניברסיטת חיפה נמסר, כי "גורמי האוניברסיטה איתרו חדירה למחשב הפקולטה על ידי גורם חיצוני וחסמו אותה מיידית. מבדיקה שנערכה מיד לאחר האיתור עלה כי החומרים שנלקחו כוללים שמות, מספרי טלפונים ות.ז.גורמי הביטחון והמחשוב של האוניברסיטה מטפלים בנושא מול המשטרה ומול גורמים המומחים לאבטחת מידע".