שב"כ חשף חוליית פת"ח שפרצה לבסיס

היום הותר לפרסום כי בשבועות האחרונים עצרו אנשי שירות הביטחון הכללי חולייה של אנשי תנזים שפרצו לבסיס רמה צפונית לירושלים בסוף דצמבר האחרון, תקפו חייל וגנבו את נשקו. חברי החוליה חשודים גם בגניבת נשק מעמדה במעלה מכמש שבבנימין. אחד מחברי החוליה נושא תעודת זהות כחולה

חברי החוליה שנחשפה (שב"כ)

הותרה לפרסום תקרית ביטחונית חמורה בבסיס מצפון לירושלים: בשבועות האחרונים חשף השב"כ, בשיתוף המשטרה וצה"ל, חוליה של פעילי תנזים פת"ח שחדרו לבסיס רמה, תקפו חייל וגנבו ממנו את נשקו האישי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מהפרטים שנחשפו היום עולה כי החדירה לבסיס בוצעה ב-21 בדצמבר האחרון, לאחר שחמישה תושבי א-ראם ומחנה הפליטים קלנדיה תקפו חייל שעמד בעמדת השמירה בבסיס.

בחקירתם הודו חמשת חברי החוליה, כולם בשנות ה-20 וה-30 לחייהם, כי טרם החדירה לבסיס הם ביצעו מספר סיורים מקדימים לצורך איסוף מודיעין על הבסיס ועל נהלי החלפת השומרים בו.

אחד הנאשמים - בעל ת.ז. כחולה

עוד התברר בחקירתם כי כחודש לפני התקיפה בבסיס רמה, הייתה החוליה מעורבת באירוע נוסף של גניבת נשק מעמדת הש.ג. של מעלה מכמש בבנימין. באירוע זה לקח חלק חבר חוליה בעל תעודת זהות כחולה.

לפני כשבועיים הוגשו לבית המשפט הצבאי ביהודה כתבי אישום נגד המעורבים באירוע תקיפת החייל וגניבת נשקו מבסיס רמה, וכן כתבי אישום כנגד המעורבים באירוע כגניבת הנשק במעלה מכמש.

נגד מצטפא חדר, חבר החוליה בעל תעודת זהות כחולה, הוגש כתב אישום לבית המשפט המחוזי בירושלים, בגין עבירות של גניבה ועסקה בנשק. משירות הביטחון הכללי נמסר כי "חשיפת החוליה מנעה כוונות למימוש פעילות אלימה נוספת בגזרה".