חשד: אלוף-משנה בצה"ל סטר לנהגו כי טעה בדרך

נציב קבילות החיילים בודק תלונה של חייל בצה"ל המשרת כנהג, שטוען שמפקדו, קצין בדרגת אלוף-משנה סטר לו כי טעה בדרך במהלך נסיעה. "הוא כינה אותי 'מפגר, אידיוט, דביל טמבל, אין לך זכות לחשוב, נכה – בכיתי והרגשתי מושפל", תיאר החייל בקבילה שהגיש. דובר צה"ל: "העניין בבירור"

"הוא השפיל אותי". אילוסטרציה (רויטרס)

עוד פרשה מביכה בצה"ל: קצין בדרגת אלוף-משנה נחשד שסטר לחייל שהיה נהגו לאחר שטעה בדרך. נציב קבילות החיילים בודק כעת את טענות החייל, שלפיהן הקצין גם קילל אותו לאורך הנסיעה שאירעה בתחילת חודש דצמבר האחרון. גורמי צבא הבהירו כי להגנתו טען הקצין שהחייל סיכן אותו ולכן הוא נתן לו מכה. את הידיעה חשפה כרמלה מנשה, הכתבת הצבאית של קול ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"טעיתי בדרך כי לא הכרתי את המסלול, המפקד בתגובה החל לצעוק עלי והיה מאוד עצבני. הוא כינה אותי 'מפגר, אידיוט, דביל, טמבל, אין לך זכות לחשוב, נכה", תיאר החייל בקבילה שהגיש. לדבריו, לאחר שהוא שב לכוון אותו המפקד צעק עליו "מה אתה עושה? תפנה שמאלה כבר" ואז נתן לו סטירה מאוד חזקה בפנים.

הוא ציין כי הרגיש מושפל ולא ידע מה לעשות. "כשהגענו לכניסה לבסיס לא רציתי שכולם יראו שאני בוכה. מאז הרגשתי כמו אפס, התביישתי כל כך ופחדתי ממנו". לאחר הסטירה סירב החייל לשרת בפיקודו של הקצין וסיפר על המעשים לסגן מפקד הפלוגה ולמפקד הגדוד.

"הוא התקשר אלי בסוף יום העבודה שלי והוא היה מאוד נסער, הוא סיפר לי מה קרה ואמר לי שהמפקד שלו איבד שליטה ופשוט סטר לו", סיפרה אמו של החייל לחדשות 2 באינטרנט. "הוא היה בשוק מזה, ולא הבין מה 'נחת עליו'. הרגשתי כאילו פגעו בי באופן אישי, הייתי רוצה שהוא ייצא מהצבא".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "הנושא נמצא בבירור נציב קבילות החיילים, ולכן לא נוכל להתייחס לעניין עד לסיומו".

חשד: מפקד בסיס בדרגת סגן-אלוף הכה חייל בצפון