שוב: צה"ל מנע הקמת מאחז פלסטיני

כ-30 פעילים הגיעו לאזור חוות מעון שבדרום הר חברון וניסו להקים מאהל, תחת השם "כפר כנען". כעבור זמן קצר הם פונו על ידי כוחות הביטחון, שעצרו לחקירה מספר בני אדם. מדובר בניסיון החמישי של הפלסטינים להקים מאחז בלתי חוקי

המאחז הפלסטיני "באב אל-שמס". ארכיון (רויטרס)

נמשכים המאמצים הפלסטינים להקים מאחזים בלתי חוקיים: סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" מדווחת כי במהלך הלילה הגיעו 30 פעילים לאזור חוות מעון שבדרום הר חברון וניסו להקים מאהל, אולם הוא פונה כעבור זמן קצר על ידי כוחות הביטחון. מצה"ל נמסר כי האירוע הסתיים ללא אירועים חריגים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח, הפעילים הפלסטינים הספיקו להקים אוהל יחיד במסגרת המאחז הבלתי-חוקי, שנקרא בפיהם "כפר כנען" - ולאחר מכן פונו בידי כוחות הביטחון. מספר בני אדם עוכבו לחקירה.

בתקופה האחרונה גברו ניסיונותיהם של הפעילים הפלסטינים להקים מאחזים בלתי-חוקיים: גם בשבוע שעבר התעמתו מספר פלסטינים עם כוחות הביטחון לאחר שניסו להקים מאחז בלתי-חוקי סמוך להתנחלות יצהר.

לפני כשלושה שבועות הגיעה קבוצת פעילים מהכפר בית איכסא בכפר הממוקם דרומית מערבית לרמאללה, המכונה "באב אל-קראמה" ("שער הכבוד"). לטענתם, הם הצליחו להקים במקום חמישה אוהלים. לפני כחודש פונה המאחז "באב אל-שמס" (שער השמש) שהוקם בשטח E1.

דחפורים של המשטרה הגיעו לשטח שנמצא בין ירושלים למעלה אדומים ופינו את המאחז. הפינוי התאפשר בעקבות קביעת בג"ץ כי המאחז הוקם על מנת לעורר הפרות סדר חמורות.

נציגי הפרקליטות טענו בעתירה שהגישה המדינה בנושא כי מאחורי הקמת המאחז עומדים גורמים בכירים ברשות הפלסטינית. בית המשפט קיבל את הטענה כי העובדה שהאוהלים הוקמו במקום שהוכרז כשטח צבאי סגור, מהווים סכנה לביטחון המדינה.