אירן מכחישה כל קשר לפיגוע בבורגס

שגריר אירן בסופיה מכחיש היום בתוקף מעורבות של ארצו בפיגוע בבורגס שבו נרצחו 5 ישראלים: "אנו מתנגדים לכל סוג של טרור". לאחר פרסום דוח חקירת הפיגוע שהטיל אחריות על חיזבאללה, האשים רה"מ נתניהו: "חיזבאללה ואירן מנהלים רשת טרור גלובלית"

הפיגוע באוטובוס התיירים בבורגס (חדשות 2)

001@שלושה ימים לאחר שדוח חקירת הפיצוץ באוטובוס התיירים קבע כי ארגון הטרור חיזבאללה אחראי לפיגוע בבורגס, אירן מכחישה היום באופן רשמי כל קשר לאירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לפעולה הזאת אין כל קשר לאירן", אמר היום שגריר אירן בבולגריה גולמרזה בגרי. "אנו מתנגדים לכל סוג של טרור ומגנים בחריפות פעולות כמו זאת". בפיגוע בבולגריה בחודש יולי האחרון נרצחו שישה בני אדם, בהם חמישה ישראלים.

בעקבות פרסום דוח החקירה הבולגרי הפנה ראש הממשלה נתניהו אצבע מאשימה כלפי ציר חיזבאללה-אירן וקבע כי "חיזבאללה ופטרוניתו, אירן, מנהלים מערכת טרור גלובלית חוצת גבולות ויבשות. המתקפה הייתה רק אחת מתוך שורה של מתקפות טרור שתוכננו ובוצעו על ידי חיזבאללה ואירן, בכללן מתקפות על אזרחים בתאילנד, קניה, טורקיה, הודו, אזרבייג'ן, קפריסין וגאורגיה".

דוח החקירה: חיזבאללה אחראי לפיגוע

נתניהו הוסיף כי "פעילות חמורה זו מתרחשת במקביל לתמיכה הנפשעת שמעניקים חיזבאללה ואירן למשטרו הרצחני של אסד בסוריה". מלשכת נתניהו נמסר כי הפיגוע בבורגס "היווה את ה'הצלחה' המשמעותית הראשונה של מתקפת הטרור הנוכחית, לאחר שורה של ניסיונות של פיגועים במדינות שונות בעולם שנכשלו או סוכלו".

ביום שלישי פרסם שר הפנים הבולגרי, האחראי על חקירת הפיגוע, את מסקנות הדוח ולפיהן שני אזרחים זרים ממוצא קנדי ואוסטרלי שפעלו בשירות ארגון הטרור הלבנוני היו מעורבים בפיגוע באוטובוס בשדה התעופה בבורגס בחודש יולי האחרון. "הגענו למסקנה ששני האנשים האלה היו חברים בארגון חיזבאללה", אמר השר טסווטאן טסוונטאנוב לכתבים בעת פרסום הדוח.

בישראל ובארה"ב ציפו שהדוח יטיל את האחריות לפעולת הטרור על חיזבאללה, והמשמעות היא שעל האיחוד האירופי יהיה להכיר בחיזבאללה כארגון טרור ואף לנקוט בסנקציות נגדו - צעד שנמנע מלנקוט בו עד היום.